Damat dehşeti: 1 ölü

Antalya'da şiddet gördüğü gerekçesiyle baba evine kaçan eşini almak isteyen kişi, tartıştığı kayınpederini pompalı tüfekle ateş ederek öldürdü. Damadın açtığı ateşte bir kişi de yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.01.2014 - 01:17

Damat dehşeti: 1 ölü

Antalya'da tartıştığı eşini baba evinden almak isteyen damat, kayınpederini öldürürken bir kişiyi de ağır yaraladı.

Alınan bilgiye göre, eşi Özkan A. tarafından sürekli dövüldüğünü iddia edilen Nazlı A., babası Halis Çalçınar'dan yardım istedi.

Bunun üzerine Çalçınar, Gazipaşa'da yaşayan kızı Nazlı A.'yı alarak Kepez ilçesi Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi'ndeki evine getirdi.

Kızını tekrar kocasının evine göndermek istemeyen Çalçınar, damadı Özkan A. ile telefonda tartıştı. Özkan A., daha sonra kayınpederinin Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi'ndeki kasap dükkanına geldi ve burada Çalçınar, oğlu Emrah Çalçınar ile tartışmaya başladı.

Kavgaya dönüşen olayda Özkan A., aracından aldığı pompalı tüfekle kayınpederi Çalçınar ve oğluna 8 el eteş etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Çalçınar, olay yerinde hayatını kaybetti.

Bu sırada dükkanda bulunan Ahmet Ertaş adlı vatandaş ise başından vurularak ağır yaralandı. Olaydan sonra Özkan A., Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi'nde eşinin yakınlarına ait eve de giderek ateş açtı.

Ancak olayda yaralanan olmadı. Özkan A., daha sonra olay yerinden kaçtı. Çalçınar'ın cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, olayda yaralanan Ertaş, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Ertaş'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Özkan A'nın yakalanmasına çalışılıyor.

Sayfa Yükleniyor...