Dan Brown'dan olay yaratacak bir kitap daha

ABD’li yazar Dan Brown’un merakla beklenen kitabı 'Kayıp Sembol' bugün okuyucuyla buluşuyor.

15.09.2009 - 16:44

Dan Brown'dan olay yaratacak bir kitap daha

ABD’li yazar Dan Brown’un merakla beklenen “Kayıp Sembol” kitabı bugün Amerika'da okuyucuyla buluşuyor. Büyük bir satış rakamına ulaşacağı tahmin edilen kitabın 'Harry Potter’ın bir günde en çok satan kitap rekorunu egale etmesi bekleniyor.

Önceki kitaplarında çoğunlukla kilise ve Hrıstiyanlıkla ilgili konulara ağırlık veren yazar, son romanında masonluk konusunu işliyor. Diğer kitaplarının baş kahramanı Harvardlı simge bilimci profesör Robert Langdon kitapta yine karşımıza çıkıyor.

Öykü, Langdon’ın bir konuşma yapmak üzere Amerikan Kongresi’ne gitmesiyle başlıyor. Kongre binasındaki salona giden Langdon, orada kimsenin olmadığını görüyor. Kendisini sadece bir CIA ajanı bekliyor. Ve bunun ardından okuyucu kendini yine gizemli olayların içerisinde buluyor.

Daha önce Brown'ın kitabı yazarken ciddi sıkıntılar yaşadığı ve 'Da Vinci’nin Şifresi'nin başarısını yakalayamama korkusuyla kitabın çıkış tarihini ertelettiği söylentileri çıkmıştı.

'Kayıp Sembol', 'Da Vinci’nin Şifresi' ve 'Melekler ve Şeytanlar'dan sonra serinin üçüncü halkasını oluşturuyor. Dan Brown’ın adını duyuran 'Da Vinci’nin Şifresi' dünya çapında 81 milyon kopya satmıştı.

Daha çıkmadan bestseller olmayı başaran 'Kayıp Sembol', Türkiye'de Kasım ayında 'Altın Kitaplar' tarafından yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...