Danıştay saldırısı görüntüleri silinmiş!

TÜBİTAK, Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının bir bölümünün silindiği belirledi. Silinen bu kayıtlardan bir kısmının kurtarıldığı belirtildi.

21.04.2010 - 10:37

Danıştay saldırısı görüntüleri silinmiş!

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 144. duruşmasında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 21 sanık katıldı. Tutuksuz yargılanan gazeteci Güler Kömürcü Öztürk de duruşmada hazır bulundu.


Mahkemenin istediği Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan gönderilen cevapta, Cumuriyet gazetesine bomba atılması ve Danıştaya saldırı öncesinde temin edilmiş herhangi bir bilgiye rastlanılmadığı kaydedildi.

TÜBİTAK'tan gönderilen yazıda ise Danıştay’a saldırının yapıldığı gün binanın güvenlik kamerasının arızalı olduğunun bildirilmesi üzerine kayıtlarının alındığı, harddiskler üzerine inceleme yapıldığı belirtildi.

Bu harddisklerde herhangi bir arıza saptanmadığının bildirildiği ifade edilen yazıda, kaydedilen kamera görüntülerinin akşam saatlerine ait kayıtlarının bir kısmının silindiği, özel bir programla yapılan çalışma sonucu silinen bu kayıtlardan bir kısmının kurtarıldığı kaydedildi.

Yazıda, kurtarılan görüntülerin daha rahat seyredilebilmesi için avi formatına dönüştürüldüğü, ayrıca silinen dosyaların bir kısmının da isimlerinin değiştirildikten sonra silindiği ifade edildi.

"ERGENEKON"A UZANMIŞTI
Danıştay II. Dairesi'ne 17 Mayıs 2006'da düzenlenen saldırıda Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybetmişti.

Saldırıyı düzenleyen Alparslan Arslan olayın ardından yakalanmıştı.

Danıştay saldırısı davası daha sonra "Ergenekon" davasıyla birleştirilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...