Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, YÖK'ün farklı katsayı kararının yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı reddetti.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın YÖK'ün itirazını reddetmesinin ardından yeni düzenleme konusunda 4 Mart'ta gerçekleştirilecek YÖK Genel Kurulu Toplantısı'nda oluşturulacak komisyonun çalışma yapacağını ve 18 Mart'ta bu konuda açıklamada bulunacaklarını söyledi.

Özcan, Gaziantep'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Katsayı sorununu nasıl çözeceksiniz?'' sorusunu yanıtlarken Özcan, şunları kaydetti:

''Ayın 4'ünde bir komisyon kuracağız. Mart ayının 18'ine kadar çalışmalarını yapacak. 18'inde açıklayacağımız yeni şeyler olacak. Katsayı sorununu böyle çözeceğiz işte. Gayet iyi bir yere geldik. Danıştay, 14'e karşı 15'le reddetti. 14 üyeyi ikna ettiğimizi düşünüyorum. Bu seferki açıklamalarımız tatminkardı. 10 teknik açıklama vardı. Zannediyorum, bir daha ki sefere tamamen ikna olacaklar. Böyle bir sorun kalmayacak.''