AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer, 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulu kararları ile Gülen cemaatinin hedef alındığı iddialarına "Biz, darbe planlarına dağ gibi göğsümüzü gerdik. onlar, huzur içinde faaliyetine devam etti" sözleriyle tepki gösterdi.

Sabah gazetesine konuşan Dinçer, 28 Şubat'ın baskısının 2004 yılında da hissedildiğini söyledi.

Dinçer, "2004 yılından 2005'in ortalarına kadar bize sıklıkla darbe hazırlıklarına dair bilgiler geliyordu. 2004 MGK'sında hâlâ 28 Şubat'ın baskıları vardı. Hükümet akıllı bir strateji uyguladı. MGK'da konuşulanları dinledi ama uygulamadı. Benim müsteşarlığım sırasında bu stratejiyle alakalı kurumlara yazdığım ayrı bir yazı yok. Ama başlangıçtaki stratejinin adını değiştiremedik. Çünkü o zaman o stratejiyi oradan bütünüyle kaldırmaya henüz gücümüz yetmezdi" diye konuştu.

Ömer Dinçer, Gülen cemaatine de sitemde bulunarak, "Şimdi eğer kendilerini korumak için katlandığımız o baskılara, üstlendiğimiz o risklere rağmen bugün onun tam tersi bir haber mantığıyla 28 Şubat'ta merkez medyanın kullandığı yöntemlere başvurarak konuyu ele alıyorlarsa, o zaman hocaefendi gelsin gerçek anlamda kimin kolu kanadı kırılıyor görsün" dedi.