Datça'ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Emecik köyündeki ormanlık alanda yol kenarından başladığı belirlenen yangın, ekiplerin yaptığı yoğun müdahale sonunda kontrol altına alındı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, ilk belirlemelere göre yaklaşık 50 hektarlık maki ve kızılçam ormanının bulunduğu alanda etkili olan yangının şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle kontrol altına alındığını söyledi.

Söz konusu bölgede son günlerde çok sayıda yangın çıktığını anlatan Yıldırım, bölgede hazır beklettikleri ekiplerin zamanında yaptığı müdahalenin alevlerin daha fazla yayılmasını önlediğini ifade etti.

Yangının doğuda bulunan yoğun ormanlık alana geçmesinin önlendiğini belirten Yıldırım, ''Yangının dört tarafını çevirdik. Kontrol altına aldığımız yangını söndürmeye çalışıyoruz. Sabahın olmasıyla birlikte bölgemizde konuşlu bulunan yangın söndürme uçak ve helikopterinin havadan yapacağı müdahaleyle yangını tamamen söndürmeyi hedefliyoruz. Daha sonra ise soğutma çalışmaları yapacağız'' dedi.

BODRUM'DAKİ YANGINDA KONTROL ALTINA ALINDI
Öte yandan Bodrum'un Yalıçiftlik beldesine bağlı Mazı köyünde çıkan orman yangınıda kontrol altına alındı. 5 helikopter ve 3 uçakla müdahale edilen yangında 10 hektarlık alan zarar gördü.