Davutoğlu 'arkadaşlara' Twitter'dan seslendi

Dışişleri Bakanı, Van depremi sonrası gelen yardım taleplerine Twitter'dan teşekkür etti.

Anadolu Ajansı 24.10.2011 - 19:22

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Van depreminin ardından kendisini arayarak taziyelerini ileten ve yardım teklifinde bulunan yabancı bakanlara teşekkür etti.

Davutoğlu, Twitter'a yazdığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: "Van'daki acı haberin duyulmasının ardından birçok yabancı bakan arkadaşım arayarak başsağlığı diledi ve yardıma hazır olduklarını söyledi.

Hepsine bu zor zamanda Türkiye'nin yanında oldukları için teşekkür ediyorum."

Davutoğlu mesajında şunları söyledi:
"Aziz milletimiz bu acının da üstesinden gelecek. Son 24 saatte oluşan dayanışma ruhu bu memleketin doğusuyla batısının kuzeyiyle güneyinin nasıl etle tırnak olduğunu bir kez daha gösterdi. Kaybettiklerimize Allah'tan rahmet, kalanlara ve yardım ekiplerine sabır diliyorum."

GÜL'E 3 TELEFON
Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle kendisini telefonla arayan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Mısır Yüksek Askeri Konsey Başkanı Mareşal Hüseyin Tantavi ile görüştü.

Alınan bilgiye göre Ahmedinejad, Karzai ve Tanvati telefonla aradıkları Cumhurbaşkanı Gül'e taziye dileklerini ilettiler.

Bu arada çok sayıda devlet başkanının da yazılı mesaj göndererek Gül'e başsağlığı diledikleri öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...