İlişkili Haberler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'den randevu talep etti. Bahçeli'den bu talebe olumlu yanıt geldi. Bahçeli "MHP, AKP'yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır." dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan gelen randevu talebine olumlu yanıt verdi. MHP lideri, "Görüşmeye hazırız" dedi.

Bahçeli, "Elbette milliyetçi hareket partisi AKP'yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır. Fakat önce, Sayın Davutoğlu'ndan bağımsız tavır beklemek ve sarayın yönlendirmesine sırtını döndüğünü tam manasıyla görmek en tabii ve haklı beklentimizdir" dedi.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YALÇIN'DAN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, NTV yayınınıda açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu'na bir iki gün içinde randevu verileceğini söyleyen Yalçın, görüşme erken seçim görüşmesi olmayacak dedi.

Yaçın, "Genel başkanımızın açıkladığı düstur ölçüsünde Davutoğlu ile görüşülecektir ancak bu görüşme bir erken seçim görüşmesi değil. Veya bir azınlık hükümeti görüşmesi olmayacaktır. Eğer Sayın Davutoğlu gerçek anlamda Beştepe'nin vesayetinden kurtulmuş şekliyle koalisyon görüşmesi yapmak istiyorsa tekliflerini genel başkanımıza arz edecek. Genel başkanımız da daha önce açıkladığı temel ilkelerini ortaya koyacak. Buradaki anlaşmanın nasıl olacağının neticesi henüz belli değil. Hiç kimse MHP'ye bundan sonraki süreçte kapıyı kapadınız veya siz bizden kaçıyorsunuz risk almıyorsunuz diyemez. Biz baştan beri riski alabileceğimizi ifade ettik. Gerekirse gövdemizi koyarız dedik" açıklamasında bulundu.