Devlet Bahçeli: Davutoğlu boşuna kendini yorma

Elazığ mitinginde konuşan MHP Lideri Bahçeli, "Davutoğlu, boşuna kendini yorma, boş yere çırpınma, nasıl olsa 7 Haziran'dan sonra yoksun ve olmayacaksın. MHP iktidarında asgari ücret tutarının derdi seni almasın" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.06.2015 - 16:47

Devlet Bahçeli: Davutoğlu boşuna kendini yorma

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstasyon Meydanı'ndaki mitinge, Elazığ'ın bütün ilçelerine ve Harput'a selamlarını göndererek ve genel seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içerisinde geçmesini temenni ederek başladı.

Seçim çalışmaları kapsamında, 6 Mayıs'tan beri 48'inci mitingi gerçekleştirdiklerini bildiren Bahçeli, bin yıllık kardeşliği korumak için Elazığlıların kendileriyle yürümesini istedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kin ve kan koalisyonunu, silah ve ölüm ittifakını bozguna uğratmak için bizimle yürü Elazığ. Milli çıkar ve bekamızı muhafaza etmek, milli kimlik ve kişilik haklarımızı ayağa kaldırmak için bizimle yürü Elazığ. Aş için, iş için, sosyal ve ekonomik diriliş için bizimle yürü Elazığ. Teslimiyete dur demek, tavize set çekmek, ihanet ve iftira korosuna hezimet yaşatmak için bizimle yürü Elazığ. koyu bir karanlıkta, kör bir çıkmazdadır. Sizler işsiz ve yoksulken, Ankara'da bir avuç imtiyazlı ve sonradan görme hazineyi hortumlamakta, kaçak saraylarda yaşamaktadır. Sizler darlık ve yokluk çekerken, AKP milli servet ve kaynakları zimmetine geçirmektedir."

Vatandaş boğaz tokluğuna çalışırken kimilerinin "küplerini doldurduğunu" savunan Bahçeli, "Davutoğlu, uyunan devin uyandığından bahsederek, ekonomide başarı yalanlarından medet ummaktadır. Oysa ki kimin devleştiği, kimin cüsseleştiği, kimlerin palazlandığını sizler iyi biliyor ve tanıyorsunuz" ifadesini kullandı.

Bahçeli, ekonominin ithalata bağlandığını, kaçakçılığın teşvik edildiğini, sıcak paracıların faiz, rant ve silah lobilerinin memnun edildiğini, dış politikanın çöktüğünü ileri sürdü.

"Asgari ücretle çalışan kardeşlerimizin düzlüğe çıkması, belini doğrultması Erdoğan'ı da, Davutoğlu'nu da ürkütmektedir" iddiasında bulunan Bahçeli, MHP'nin asgari ücreti bin 400 liraya çıkarma sözünün iktidarda panik yarattığını öne sürdü.

Bahçeli, "Davutoğlu, apar topar iş adamlarını toplamış, bizim teklifimize itiraz etmelerini yüzsüzce istemiştir. Yakın bir geçmişte TÜSİAD'ı ihanetle özdeşleştiren bu zihniyet asgari ücretlere karşı cephe almış ve müttefik arayışına girmiştir. Davutoğlu, bin 400 lirayı yüksek bulmuş, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın ekmeğinin büyümesine, aşırı tepki göstermiş, 'kriz olur' demiştir" dedi.

"FİLİSTİN'E STADYUM YAPMADAN ÖNCE GELSİN DE ELAZIĞ'A BAKSIN"

Bahçeli, "Davutoğlu, boşuna kendini yorma, boş yere çırpınma, nasıl olsa 7 Haziran'dan sonra yoksun ve olmayacaksın. Nasıl olsa AKP iktidardan kayıp düşecek. MHP iktidarında asgari ücret tutarının derdi seni almasın" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücretin tutarını bilmediğini savunan Bahçeli, "Yeri geliyor bin lira, yeri geliyor birkaç gün önce televizyon ekranlarında söylediği gibi, 990 lira diyor ama bir türlü doğru rakamı telaffuz edemiyor. Bir türlü asgari ücret rakamını tutturamıyor. 949 lirayı bulamıyor, çünkü böyle bir derdi yoktur. Çünkü asgari ücretle geçinen 5 milyona yakın kardeşimizle gönül ve vicdan bağını uzun zaman önce koparmıştır" görüşünü öne sürdü.

Bazı dış yardımları da eleştiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Somali'ye para yağdıranlar emekliye cimridir, Myanmara'a servet akıtanlar çiftçiye gaddardır, Suriyeli sığınmacılara milyar dolar harcayanlar mazlumlarımıza duyarsızdır, Filistin ve Libya'ya Elazığ'ın hakkını havale edenler, asgari ücretle çalışanlara acımasız ve zalimdir. Erdoğan birkaç gün önce 2 bin Filistinli çiftin toplu nikahlarını finanse ettiklerini söylüyor. Hastane ve stat yapacaklarını da ilave ediyor. Peki Elazığlı kardeşlerime yuva kurarken parayı kim verecektir Elazığ'ın bitmeyen ve yılan hikayesine dönen stadyumunu kim inşa edecektir Erdoğan Filistin'e stadyum yapmadan önce gelsin de Elazığ'a baksın."

Sayfa Yükleniyor...