Davutoğlu: Kaosa geçit vermedik

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar'da AK Parti'nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, "Terörle mücadeleyi başlatmasaydık Türkiye kaosa sürüklenebilirdi" dedi.

Anadolu Ajansı 09.01.2016 - 11:54

Davutoğlu: Kaosa geçit vermedik

Davutoğlu, Afyonkarahisar'da AK Parti'nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, terör örgütüne yönelik operasyonlara değindi.

Davutoğlu, "Eğer biz bu terör dalgasına gerekli tepkiyi vermemiş ve terörle mücadeleyi başlatmamış olsaydık, Türkiye bugün birilerinin bazı merkezlerde planladığı bir kaosa sürüklenebilirdi. Türkiye'nin kaosa sürüklenmesine izin vermedik, vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

"3 İLE İKİŞER MİLLETVEKİLİ ATIYORUZ"

AK Parti'nin milletvekili çıkaramadığı 3 ildeki vatandaşları sahipsiz bırakmayacağını ifade eden Davutoğlu, "81 ilin 78'inden milletvekili çıkarırken, sadece 3 ilimizden milletvekili çıkaramadık ama geçen MYK'da arkadaşlarla karar aldık; bu illerimizdeki vatandaşlarımız da müsterih olsunlar hiçbir şekilde sahipsiz oldukları kanaatine düşmesinler. AK Parti olarak onları da sahipsiz bırakmıyoruz. Aldığımız kararla, Tunceli, Şırnak ve Hakkari illerimize Meclis grubumuzundan ikişer milletvekili atayarak, onları o şehirlerimizin milletvekili kabul ederek onları görevlendiriyoruz" şeklinde konuştu. 

"YENİ ANAYASA TÜRKİYE'NİN MESELESİDİR"

Türkiye'de bütün toplumsal kesimlerin yeni bir anayasa beklediğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Yeni anayasa, bütün siyasi partilerin birinci gündem maddesi olmalıdır. Bu konu günübirlik politikalarla tartışılmasını asla istemediğimiz, bir konudur. Bu mesele sadece AK Parti'nin meselesi de değildir. Türkiye'nin meselesidir, tüm partilerimizin de meselesi olmak durumundadır. Buna bigane kalanlar hem toplumun huzurunda hem de tarihin huzurunda mesul olurlar. Bu milleti hala darbe anayasalarına, darbe hukukuna mahkum edenler tarih önünde hesap veremezler" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...