Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yaşanan terör olaylarıyla ilgili Başbakan Davutoğlu'dan talep ettiği randevu sonucu bir araya gelen iki liderin görüşmesi sona erdi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 07.09.2015 - 21:24

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinde, yaşanan terör olayları ve Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki hain saldırıyla ilgili partisinin kaygılarını aktardığı bildirildi.

CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kılıçdaroğlu görüşmede, Davutoğlu'ndan Dağlıca'da gerçekleşen ve tüm 'yi yasa boğan hain saldırıyla ilgili bilgi aldı.

Davutoğlu'nun, saldırıya ilişkin geniş ve kapsamlı bilgilendirmede bulunduğu görüşmede, Kılıçdaroğlu da bölgede son dönemde yaşanan terör olayları başta olmak üzere, Dağlıca bölgesindeki hain saldırıyla ilgili partisinin kaygılarını aktardı. 

Kılıçdaroğlu, ayrıca saldırının üstünden 24 saat geçmesine rağmen kamuoyuna geniş, kapsamlı ve aydınlatıcı bilgi aktarılmaması konusundaki görüşlerini dile getirdi. 

Başbakan Davutoğlu da Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği sorun ve kaygılara ilişkin görüşlerini paylaştı.

CHP'DEN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Toplantı devam ederken, kameralar karşısına geçen Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Haluk Koç da açıklamalarda bulundu.

Dağlıca'daki terör saldırısına değinen Koç, şunları söyledi:

"Türkiye böylesine bir yangını asla hak etmiyor. Kardeşliğimize geleceğimize, birliğimize saldıran hainlar asla amaçlarına ulaşamayacak. Onlar hangi , kurşun, mayın, tuzakla üzerimize gelsin, bu millet birlik yolundan dönmeyecektir. Kardeşçe birlikte yaşama isteğimizi yine söylemek zorundayız. Bu ülkeye huzur da barış da gelecek, bunu da biz sağlayacağız. Kaostan terörden her türlü rantı sağlamaya çalışanlar var. 

Bu ülkede terörden medet umanlar var. Kurduğunuz bütün tuzaklar çökecek. Siyasi rant hesabıyla TV'de görüntü veren o küçük adamlar dersini alıp susacak. Bunların temel sorumlusunun kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz yaşadıklarımıza büyük bir pencereden bakmak zorundayız. Hepimizin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Bu acı olayın üzerinden 24 saate yakın bir süre geçti. Kaç şehit verdiğimizi resmi makamlardan öğrenememiş durumdayız. 

Türkiye iyi yönetilemiyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın dünkü tutumları nedeniyle söylenecek çok ağır şeyler olmasına rağmen, bugün söyleyemiyoruz. Sorun belli, biz sorunun çözümüne katkı vermeye hazırız. Türkiye bugün CHP'nin önerilerini dinlemediği için bunları yaşıyor. 13 yıldır bu ülkeyi kimler yönetiyor. Vatandaşlarımızın da şunu görmesini istiyoruz. Bölgedeki bazı şehirler cephanelik haline getirildi. Türkiye'nin bazı kentleri silah deposuna dönüştürülürken, kimler sorumluydu. 

Bunlara rağmen bir sorun varsa ve katkı verilmesi gerekiyorsa biz bu katkıyı vermeye hazırız. Herkesi bu dönemde siyaseten sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Bir gazete dün gece iktidar milletvekilinin çığırtkanlığıyla basıldı. Bu linç çağrısını iktidar milletvekili yapıyor. TSK milli birliğimizin ve beraberliğimizin simgesidir.Hep birlikte bu ülkede yaşayacağız. Türkiye'nin her sorunu çözebilecek kapasitesi vardır. Daha önce kaybettiklerimiz de dahiş tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. 

Bir takım rakamlar ifade ediliyor. Bizim dikkate alacağımız, resmi kaynaklarca yapılan açıklamalardır. Polemik değil sorumluluk içinde davranam günündeyiz. CHP bölgede değişik milletvekilleriyle geniş bir alanda arama çalımaları yaptı."

Sayfa Yükleniyor...