Başbakan Davutoğlu, memleketi Konya'da coşkuyla karşılandı

Başbakan Davutoğlu, görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından gittiği memleketi Konya'da coşkuyla karşılandı. Davutoğlu'nu yaklaşık bin araç konvoyla 2 binin üzerinde partili karşıladı. Başbakan burada kısa bir konuşma da yaptı.

DHA 06.05.2016 - 12:44 | Son Güncelleme : 06.05.2016 - 17:11

Başbakan Davutoğlu, memleketi Konya'da coşkuyla karşılandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün partisinin MYK toplantısının ardından 22 Mayıs'da kongreye gideceklerini ve bu şartlarda genel başkanlığına aday olmayı düşünmediğini söyledi.

Davutoğlu'nun bu açıklamalarının ardından dün akşam saatlerinde bugün için memleketi Konya'yı ziyaret edeceği duyuruldu.

Bunun üzerine AK Parti Konya Teşkilatı sosyal medya üzerinden #ErdoğanliderimizDavutoğludeğerimiz#, #ReisliderimizHocadeğerimiz# başlığı altında partilileri bugün saat 11.00'de Konya Havalimanı'nda karşılamaya davet etti.


Bu davet üzerine yaklaşık 2 binin üzerinde partili havalimanına akın edip Başbakan Davutoğlu'nu karşıladı. Karşılama sırasında kalabalık ''Konya burada, hocasının yanında'', ''AKgençlik burada, hocasının yanında'' sloganları attı. ''Reis bizim, hoca bizim'' parkartları açıldı. Davutoğlu'nun gelmesi beklenildiği sırada havalimanına gelen ablası Ayşe Çalık da, kalabalığın karşısına geçip partilileri selamladı.

Davutoğlu'nun karşılamak için aralarında kamyonların da bulunduğu yaklaşık bin araçlıkta konvoy oluştu.

''ALLAH BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN''

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ile birlikte Konya'ya geldi. Başbakan Davutoğlu, seçim otobüsünün üzerine çıkarak, kendisi bekleyen kalabalığa kısa bir konuşma yaptı.

Davutoğlu, ''Cumanız mübarek olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin'' diye konuştu, ardından halkı selamladı.

DAVUTOĞLU, CUMA NAMAZINI KAPU CAMİSİ'NDE KILDI

Başbakanlık otobüsüyle Konya Valiliği'nin önüne gelen Davutoğlu, buradan da yürüyerek Kapu Camisi'ne geçti.

Kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Başbakan Davutoğlu, cuma namazını Kapu Camisi'nde kıldı.

Namaz çıkışında vatandaşların "Konya seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla karşılaşan Davutoğlu, daha sonra yine yürüyerek Mevlana Müzesi'ne gitti. Davutoğlu, Mevlana'nın sandukası başında dua etti.

ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Davutoğlu, Mevlana Müzesi ziyaretinin ardından başbakanlık otobüsü ile Şems Mahallesi'ne hareket etti. Şems-i Tebrizi Türbesi'ne giden Davutoğlu, sanduka başında dua etti.

Davutoğlu, türbenin bahçesinde kendisini bekleyen ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Sayfa Yükleniyor...