'Davutoğlu tarihin en kötülerinden biri'

CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan, hükümete verdiği karnenin ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na da tarihi not: En kötülerden biri.

NTV Haber 06.02.2011 - 19:54

'Davutoğlu tarihin en kötülerinden biri'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Münih Güvenlik Zirvesi’nden dönüşte, Başbakan Erdoğan'ın Kıbrıs'ta Türkiye'yi hedef alan eylemle ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

Başbakan'ın Kıbrıs konusunda gaf yaptığını, bunun faturasını Kıbrıs ve Türkiye'de göreceğini söyleyen CHP lideri, hükümetin dış politikasının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na da karne verdi.

Davutoğlu için, "Bugüne kadarki en kötü dışişleri bakanlarından birisi" diyen CHP lideri, "Başbakan'ın açıklamalarını düzeltme konusunda ise orta veriyorum" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Kıbrıs’taki protestolar üzerine yaptığı değerlendirmelerle ilgili, “Hazırlıksız konuştu, büyük gaf yaptı. Bunun faturasını içeride de Kıbrıs'ta da görecek” derken, hükümetin kıbrıs politikasını sert sözlerle eleştirdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Kıbrıs politkası var. Bunu küçük ayrıntılarda boğulmadan götürmek zorundadır. Biz şimdi bunları bırakıp küçük ayrıntılarda boğulan bir Kıbrıs politikası gütmeye başladık. Bütün Kıbrıs halkını Türkiye’ye karşı bir konuma getirdik. Bu doğru değil. Bu, akılla mantıkla bağdaşacak bir söylem değil.”

DAVUTOĞLU’NA TARİHİ NOT
Son dönemde hükümete yönelik eleştirilerini karne siyaseti üzerinden sürdüren Kılıçdaroğlu, bu kez Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na karne verdi.

“Sayın Davutoğlu'nun dış politikasına zayıf veririm” diyen CHP lideri, “Bugüne kadar en kötü dışişleri bakanlarından birisi. Ayakları yere basmayan, Türkiye gerçeklerinden kopuk, söylemleri çok fazla dikkate alınmayan bir politikacı olarak dışişleri tarihinde yerini alacaktır” diye konuştu.

CHP lideri, Davutoğlu’yla ilgili şunları da dile getirdi: “Sayın Başbakan'ın gaflarını düzeltmeye çalışıyor ama artık söylenen bir kez söylendi. Söyleyen de sıradan bir kişi değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanıdır. Ne kadar düzeltmeye uğraşırsa uğraşsın bu gafı düzeltmekte bir hayli zorlanacak. Düzeltme konusunda karnesine orta verebilirz ama bu biraz inandırıcılıktan uzak...”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...