Davutoğlu'dan Demirtaş'a tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adana ve Mersin'deki saldırılardan sonra HDP'den gelen açıklamalara sert yanıt verdi. "Bu provokasyonu kim yaptıysa dimdik karşısında duracağız" diyen Davutoğlu'nun hedefinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş vardı.

NTV Haber 19.05.2015 - 17:32

Davutoğlu'dan Demirtaş'a tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Zonguldak mitinginde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Birileri hesap peşinde... HDP'nin Adana Mersin seçim merkezlerine bazı saldırılar oldu biz anında şiddetle lanetledik. HDP açıklama yaptı bu saldırıların bir kısmını MHP işareti yapanlar yapıyor ama onlar değildir diye. MHP, topu aldı hemen dedi ki bunu AK Parti yapıyor. CHP'liler AK Parti yapıyor dedi. Üçü bir arada AK Parti'yi hedef tahtasına koymaya çalışıyorlar.

''KARDEŞİN DAĞDA NE ARIYOR?''

Demirtaş diyor ki 'Bu bombayı koyan bir mesaj veriyor mesajı aldık seni başkan yaptırmayız.' Cumhurbaşkanımıza söylüyor. Yani cumhurbaşkanımızın veya hükümetin bu saldırının arkasında olduğunu ima ediyor. Bu müfteriye sesleniyorum bu provasyonları kim yaptıysa dimdik karşısında duracağız ama sen Ağrı'da Van'da Siirt'te bizim milletvekili adaylarımıza yapılan saldırılara niye sessiz kaldın? Kardeşin dağda ne arıyor? Bir ayağı dağda bir ayağı ovada siyaset olmaz.''

Sayfa Yükleniyor...