Başbakan Davutoğlu'dan "fezleke" açıklaması

Savunma Sanayii İcra Kurulu toplantısının ardından konuşan Başbakan Davutoğlu, HDP'li vekiller hakkında hazırlanan fezlekelere değindi.

NTV Haber 09.03.2016 - 13:10 | Son Güncelleme : 09.03.2016 - 13:31

Başbakan Davutoğlu'dan "fezleke" açıklaması

Savunma Sanayii İcra Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.

Toplantının ardından açıklama yapan Başbakan Davutoğlu'na, 5 HDP'li milletvekilli hakkında hazırlanan ve Meclis Başkanlığı'na ulaşan fezlekeler soruldu.

Kürsü dokunulmazlığının istismar edildiğini söyleyen Davutoğlu, konuyla ilgili Meclis Başkanı ile görüşeceğini söyledi.

Diğer partilerin tutumunu da görmek istediğini kaydeden Başbakan, şöyle konuştu:

"Meclis kürsüsünden herkes fikrini açıkça ifade etme özgürlüğüne sahiptir ama kürsü dokunulmazlığının istismar edilerek maşeri vicdanı, toplumumuzun temel değerlerini ve özellikle son dönemde terörle verilen mücadelede ortaya çıkan ortak vicdanı rahatsız eden ve teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil. Bu çerçevede istişarelerimizi sürdürüyoruz. Meclis Başkanımızla da bu konuyu görüşeceğim ve bazı temaslarımız da olacak."

"5.9 MİLYAR DOLARLIK PROJEYE ONAY VERİLDİ"

Süren savunma sanayii projelerine ilişkin bilgi de veren Davutoğlu, 5.9 milyar dolarlık projeye onay verdiklerini de kaydetti. 

Davutoğlu şu ifadeleri kullandı: "Silahlı İHA yapımı konusunda önemli aşamaya gelindi. 17 ATAK helikopteri daha devreye alınacak."

Toplantıya, Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir katıldı.

Sayfa Yükleniyor...