Davutoğlu: Şiddetten bahsedene meydan bırakmayız

Seçim çalışmalarına İstanbul'da düzenlenen ilçe mitingleriyle devam eden Başbakan Davutoğlu, HDP ve Selahattin Demirtaş'ı eleştirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.06.2015 - 15:51

Davutoğlu: Şiddetten bahsedene meydan bırakmayız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmalarına İstanbul'da devam ediyor.

Anadolu Yakası'nda düzenlenen mitinglerde halka seslenen Davutoğlu, HDP ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklendi.

"HDP'nin eş başkanı buralara gelip özgürlükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti tehdit ediyor" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"7 Haziran seçimlerinde eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? CHP Genel Başkanı bakıyorsunuz HDP ile iş birliği halinde 'Diyanet'i kaldıracağız, imam hatiplerin orta kısmını kapatacağız' diyor. Biz izin verir miyiz?"

Şimdi HDP'liler milletin huzurunda, milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere pabuç bırakır mıyız? Baktılar olmadı bu sefer Gezicileri, vandalları meydana çıkardılar. İki sene önce bütün İstanbul'da anarşi çıkarıp şiddet, terör estirdiler.

Peki biz teslim olduk mu? Sonra bunlar da olmayınca 17-25 Aralık'ta paralel çeteyi devreye soktular. Pensilvanya'dan 'yi idare etmeye çalışanlara bu meydanları bıraktık mı? Hepsi akamete uğradı." 

Sayfa Yükleniyor...