CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan Davutoğlu'na yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun "CHP safını belirlesin" açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde olduğu gibi, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır" dedi.

Anadolu Ajansı 14.02.2016 - 18:58

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan Davutoğlu'na yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP, 1 Mart 2003 tezkeresinde olduğu gibi, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir" dedi.

Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "CHP safını belirlesin" dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "CHP, 1 Mart 2003 tezkeresinde olduğu gibi, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı, terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir. Safını belirlemesi gereken kişi, dış politikada Türkiye'nin değil de Erdoğan'ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu'nun ta kendisidir" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin savaş ve terör karşıtı duruşunu, kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin anlayamacağını, bunu da doğal karşıladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için Suriyeli mültecilerin durumunun bir trajedi değil sadece bir pazarlık konusu olabilir" görüşüne yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...