"Türkiye 1 Kasım'da güven ve istikrar diyecek"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek" dedi.

Anadolu Ajansı 24.10.2015 - 14:23

"Türkiye 1 Kasım'da güven ve istikrar diyecek"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah bu seçimde çok farklı bir seçim tablosuyla hep beraber karşılaşacağız. 1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek, bir kez daha kaosa 'hayır' diyecek. Türkiye bir kez daha 'adalet ve kalkınmaya evet, bilinmezliğe, meçhule hayır' diyecek" dedi.

Davutoğlu, partisince İzmir'in Ödemiş ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya Ödemişlileri selamlayarak başladı.

İzmir'den Ödemiş'e gelirken yol boyunca vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını anlatan Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yol üzerinde bütün Egeliler hareket halindeydi. Hepsinin gönlü, yüreği bizimleydi. Allah Ege'den, İzmirliden razı olsun. İnşallah bu seçimde çok farklı bir seçim tablosuyla hep beraber karşılaşacağız. 1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek, bir kez daha kaosa 'hayır' diyecek. Türkiye bir kez daha 'adalet ve kalkınmaya evet, bilinmezliğe, meçhule hayır' diyecek. Türkiye için Ödemişliler, çok güzel hayallerimiz, çok büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere birlikte yürümeye var mısınız? Güzel yüzlü Egelilerin neşesiyle inşalllah Büyük Türkiye'ye hep beraber var mısınız? Emin olun hiçbir vatandaşımızın hakkını, hukukunu çiğnetmeyiz. Bu topraklar, Menderes'i yetiştiren topraklar. Demokrasiyi de Cumhuriyeti de ancak ve ancak AK Parti kadroları savunur."

Vatandaşların "Kiraz seninle gurur duyuyor" şeklindeki sözleri üzerine Davutoğlu, ilk fırsatta gelerek ilçeleri tek tek dolaşacağını söyledi.

"Bir dakika, bir saniye dahi bu memleketi hükümetsiz, yönetimsiz bırakmayacağız"

"Dik dur eğilme bu millet seninle" şeklindeki sloganlar üzerine Davutoğlu, "Efelerin çocukları, efeler Kuva- i Milliye'de baş eğdiler mi? Efelerin çocukları, bizler baş eğer miyiz? Menderes'i yetiştiren diyarın demokrasi evlatları, idam sehpasına yürüyen Menderes baş eğdi mi? Biz vesayetçilere baş eğer miyiz, biz 7 düvele baş eğer miyiz?" dedi.

1 Kasım 2015'in, bu dik duruşun, bu vakur duruşun adı olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"1 Kasım'dan itibaren AK Parti'yle ekmeğimiz, aşımız büyüyecek, özgürlüklerimiz güçlenecek. Bu ülkenin istikrarı, bu ülkenin gelecek hayalleri kazanacak, biz buna inanıyoruz, yürekten inanıyoruz. Ödemişliler, sizler de inanıyor musunuz? O halde sandıkta ne diyeceksiniz? 'Tek başına iş başına.' İnşallah 1 Kasım'da siz bize 'tek başına' deyin, 2 Kasım sabahı, sabah namazıyla birlikte her zaman olduğu gibi iş başına geçeceğiz. Bir saniye, bir dakika, bir saniye dahi bu memleketi hükümetsiz, yönetimsiz bırakmayacağız."

"Ödemiş işte bu meydanı doldurdu, inşallah 1 Kasım'da da sandıkları dolduracak" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Sizinle bazı müjdelerimizi paylaşmadan da gitmemiz mümkün değil. Toplumun her kesimine güzel haberlerimiz var. Kadınlarımıza, yiğit Ege kadınlarına, çalışkan, alnı terli ama yüreği tertemiz ve berrak kadınlarımıza sesleniyorum. Sizin her türlü ihtiyacınızı karşılıyoruz. Doğum olduğu anda, daha çocuğumuz dünyaya geldiğinde ilk çocuğa 300, ikinci çocuğa 400, 3 ve üzeri yaştaki çocuklara 600 lira doğum hediyesini devlet veriyor. Devlet, ana gibi müşfik mi, devletiniz yanınızda mı sizin? İşte bu, biz devlete böyle bakarız. Birileri de Ankara'da hain teröristler cinayet, katliam işleyip vatandaşlarımızı katlettiğinde o teröristlere dönüp haykıracaklarına, devlete dönüp 'katil devlet' diyor. Biz müşfik devletin, devlet ananın müşfik kollarını daha doğumda açıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...