Ne kadar entrikalarla dolu bir dünya sunsa da, pek çok güzelliği de bizimle paylaşmaktan çekinmeyen Gossip Girl, sezon finaliyle dedikoduya bir süre için ara veriyor.

Lise öğrencileri iyi bilir. Her okulun popüler öğrencileri vardır ve onların attıkları her adım olay olur. Düzenledikleri partiler muhteşemdir ve hayatları uzaktan bakınca mükemmel görünür. Manhattan’ın en zengin ailelerinin çocuklarını gönderdiği bir okulun içine adım atınca, popülerlik yolunda rekabet de artıyor. İlk sezonuyla son derece şatafatlı bir dünyanın karanlık sırlarını gözler önüne seren Gossip Girl, bomba gibi finalle sezonu geride bırakıyor.

Sezon finali yaklaşırken dizide gerilim iyice arttı. Serena, eski en yakın arkadaşı Georgina yeniden hayatına girince geçmişiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Ne de olsa yatılı okula gitme nedenini bilen tek kişi o. Jenny ve Blair arasındaki güç savaşıysa iyice kızıştı. Dedikoducu Kız’ın internet sitesi onların savaş alanına dönüştü. Dan ile Serena’nın arası yavaş yavaş açılmaya başladı ve herkese kendini Serena’nın yakın arkadaşı olarak tanıtan Georgina da bu konuda Dan’e pek yardımcı olmuyor. Gençler kendi sorunlarıyla boğuşa dursun Lily ve Rufus’un durumları da iyice karışık bir hal aldı. Hem de Lily’nin, Bart Bass ile evlenmesine sayılı günler kala.

Dizinin yapımcıları her şeyiyle gençler arasında bir külte dönüşen yapımın final bölümlerini basına ser verip sır vermeden çekmiş. Bunun nedeni tabii ki dizinin bu ay yayınlanacak son iki bölümünde pek çok sırrın açığa çıkacak olması, hikayenin kördüğüme dönen yerlerinin çözülüp, ikinci sezona rahat bir giriş hazırlayacak olması. Bu bölümlerin çekimleri sırasında oyuncular senaryoyu ellerine alınca “Lütfen, bu bölümler hakkında kimseyle konuşmayın” yazan notlar bulmuş. Dizinin yaratıcısı Schwartz: “Bu bölümler diğerlerinden daha önemli gelişmeler içeriyordu. Dizi boyunca soru işareti bırakılan hikayeler bağlanıyor, karakterlerin geçmişleri ile ilgili sırlar açıklanıyordu ve en önemlisi bu bölümlerde ikinci sezona nasıl geçiş yapılacağı gösteriliyordu” sözleriyle neden çekimleri inanılmaz bir gizlilik altında tamamladıklarını açıkladı.

DAVETSİZ MİSAFİR
Dizinin birinci sezonu geride kalırken en çok merak edilen konulardan biri, konuk oyuncu Michelle Trachtenberg’in diziye devam edip etmeyeceği. Genç oyuncu böyle bir rolü oynamaktan memnun. Buffy’nin iyilik timsali kardeşi Dawn’dan sonra şantajdan, uyuşturucu kullanımına yalandan iftiraya her türlü kötülüğün vücut bulmuş hali Georgina’yı canlandıran Trachtenberg “Dawn sevimli bir kızdı, Georgina ise tam bir cadı. Georgina’nın karakterinde Dawn’dan eser yok ve onun bir bakışıyla bile sizi öldüreceğini bilmek çok etkileyici. Kötü kızı oynamak muhteşem bir şey” diyor.

Gelecek sezonda Georgina’ya iş düşerse seve seve görevinin başına geçeceğini de laflarına ekliyor.

Başta Schwartz olmak üzere tüm yapımcılar ikinci sezonla ilgili bilgileri sır gibi saklasa da, dizinin yaratıcılardan Savage biraz dedikodu yapmaktan kendini alamadı: “Karakterlerimizden bazıları şehirde, bazıları şehir dışında bir kısmıysa seyahatten yeni dönüyor olacak. Onların tatil süresince, ortalıkta yokken neler yaptıklarını öğreneceğiz. Bazı yeni ilişkiler göreceğiz, üstelik bunlar birinci sezon gördüğümüz çiftler olmayacak.”