Defineci 46 saatte dehlizden çıkartıldı

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde define aramak için girdiği mağarada mahsur kalan kişi, düştüğü 6 metrelik dehlizden 46 saat sonra çıkartıldı. Definecinin mağaradan kurtarılması için çalışmalar devam ediyor.

Anadolu Ajansı 16.04.2014 - 10:42

Defineci 46 saatte dehlizden çıkartıldı

Mihalgazi ilçesi Alpagut Mahallesi Kazankaya mevkisinde bulunan Yarasaini Mağarası'na define aramak için girdiği iddia edilen Ramazan Yörürük, ekiplerin çalışması sonucu düştüğü 6 metrelik dehlizden çıkartıldı.

Kurtarma çalışmalarına katılan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekip Lideri Bilgin Türkmentepe, kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Mağaraya giren defineciyi düştüğü dehlizden çıkartmak için çatlatıcı barut kullandıklarını ifade eden Türkmentepe, şöyle konuştu:

"Özel bir barut yardımıyla sert kaya kütlesinden parçalar kopartıyoruz. Yörük'ü dehlizden çıkartıp daha rahat bir yere ulaştırdık. Yörük'e gıda takviyesi yapılıyor. Arkadaşlarımız dar alanları genişletmeye devam ediyor. Bir süre sonra ip hattı döşeyip, kazazedeyi mağaradan çıkartacağız.”

Mihalgazi ilçesi Alpagut Mahallesi Kazankaya mevkisinde bulunan Yarasaini Mağarası'na 13 Nisan'da define aramak için girdiği mağarada mahsur kalan Ramazan Yörük'ü kurtarma çalışmaları sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...