Defne Joy Foster'in olümünün şokunu atlatmaya çalışan ailesi, ölüme ilişkin soru işaretlerini gidermek için dava açmaya hazırlanıyor.

Bu amaçla avukat Ayşegül Mermer ile bir araya gelinirken, görüşmeye Foster'ın Amerika'dan gelen babasının da katıldığı öğrenildi.

Ailenin özellikle Defne'nin neden öldüğü, Kerem Altan'ın evine nasıl gittiği sorularını merak ettiği gelen bilgiler arasında.

Defne Joy Foster'ın ailesi ayrıca, kızlarının ölümü hakkında yeterle soruşturma yapılmadığını düşünüyor.

Aile adına yazılı bir açıklama yapan avukat Mermer, Defne Joy'un ölümüne ilişkin şüphe yaratacak ve bir takım kişiler için suç teşkil edecek olgular bulunduğunu, bu konudaki araştırma ve incelemelerin devam ettiğini belirtmişti.

Defne Joy Foster'ın kesin ölüm nedenini ortaya çıkaracak olan Adli Tıp Kurumu’nun ise en az 1 ay süreye ihtiyacı olduğu, alınan kan ve doku örneklerinin bir çok testten geçirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Adli Tıp Kurumu, Foster'ın astım ya da kalp krizi sonucu ölmediğine dair ön bulgulara ulaşıldığı haberlerini yalanlarken, kurum başkanı Haluk İnce, bunun kesin olarak söylenebilmesi için önce teslerin sonuca bağlanması gerektiğini ifade etti.