Merhaba,

Gökyüzündeki pek çok hareketin yeryüzü üzerindeki etkilerini inceleyen Astro-logos, Mart ayının başında, 6 Mart 2019’a kadar devam edecek büyük bir farklılaşma dönemine girdiğimizi gösteriyor. Şu an başlayan bu dönüşümün içinde, 11 Mart günü Uranüs'ün 0 derece Koç noktasına gelmesiyle, 8 yıllık bir dönemde, insan ırkının, kendi kendini yönetmek için pek çok ülkede diktalardan oluşan oligarşik yapıları birer birer yıkacağı, sonra da seçkin bir grubun yönettiği güç tabanlı yapıları yok edeceği görünmektedir.

Tunus gibi küçük bir ülkede başlayan özgürlük kıvılcımları, pek çok insanın canına mal olsa da, Kuzey Afrika’dan başlayıp Asya’ya, ardından da bazı Latin Amerika ülkelerine yayılan bir hareket yoluyla, 2016’nın başına kadar, sözde demokratik görünen yapıları yok edecektir. 1789 Fransız devrimi, 1826 İngiliz sanayi devrimi, 1848’de tüm Avrupa da oluşan karışıklıklar, 1917 Kızıl Devrimi, bugünümüzde de güçlü şekilde aktive olmuş haldeki Uranüs’ün tetiklediği olaylardır.

DÜNYA DÜZENİ DEĞİŞİYOR

Uranüs’ün Koç burcuna girişiyle beraber, şu anda devam eden olayların, Balkan savaşları ve 1.Dünya savaşından önceki sosyal halk hareketlerine dönmesi ve tüm dünyanın bir anda hareketlenmesi söz konusu olacaktır.

Uranüs’ün Koç burcundaki hareketi diktaları yıkarken, Jüpiter’in de aynı bölgedeki hareketi, başlangıçta yeni din tabanlı diktalar oluşturabilir. Fakat gezegenin Astrolojik ileri-geri hareketleri ve diğer gezegenlerden aldığı açılarla beraber, kurulan bu dinsel diktaların da önümüzdeki yıllarda hızla yok olarak yeni ve farklı unsurlara yol vereceği görünmektedir.

Bu olaylar, kendilerini, 15 Haziran’dan sonra, bizim sınırlarımızda da gösterebilirler.

Uranüs’ün Jüpiter’le kavuşma derecelerinde bulunacağı 6 Nisan, çok önemli bir gün, tüm dünyada etkileyici olaylara sebebiyet verecek ağır bir gökyüzü görünümünün oluşacağı bir takvim sayfasıdır.

Astrolojide büyük ve küçük döngüler olarak iki tip döngüden bahsedebiliriz. Küçük döngüler Güneş ile Dünya arasındaki Venüs ve Merkür gezegenlerinin hareketleri ile Yeni Ay ve Dolunay zamanlarında oluşan özel gökyüzü görünümleridir. Bir de büyük döngüler vardır: bunlar, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton gibi gezegenlerin karıştığı, 2,5 ila 21 yıl süren etkilerdir. Uranüs, bu ağır döngüleri içinde en şok edici olan, var olan gelenekseli yıkıp yenilik ve farklılık getiren, çok özel bir semboldür.

Unutmayın; Astroloji, pek çok kişinin söylediği gibi ne karamsar bir kehanet sanatı, ne de sözde bilimdir. Astroloji, doğru uygulamalarla ve doğru istatistiklerle, tıpkı meteoroloji gibi yer ve gökyüzü döngülerini göz önünde tutarak, insan ırkının değişimini, sosyal ve düşüncesel evrimini inceleyen, psiko-sosyal çalışmalar bütünüdür.

Unutulmaması gereken şey, Uranüs’ün başta yönetimsel değişiklikleri tetikleyecek, ardından da bu yönetim değişikliklerinin de değişmesini sağlayarak, insan ırkının tarihine damga vuracak etkileri yaratacak olmasıdır. Sosyal tarihi inceleyen Astrologlar ve bilim insanları, 1789 devriminin, 1917 Ekim devriminin, 29 Ekim 1923’de başlayan çağdaş Türk çağının de Uranüs karakterli etkiler olduğunu bilirler.

Uranüs’ün, geleneği temsil eden Satürn’le karşılıklı konumu sebebiyle, 2016’nın başına kadar, bu gerginliklerin dünya üzerinde devam etmesi söz konusudur. Yerinde kalmaya çalışan, halklarını, toplumlarını sömürmeye çalışan karteller, patronlar ve diktatörler yok olacaktır.

Dev imparatorluklar gibi olan şirketlerde de aynı etki görülecektir. 2016’dan sonra dev şirketlerin de parçalanacağını göreceksiniz.

4 Mart’taki Yeni Ay, 11 Mart’ta Uranüs’ün Koç burcuna girişi, 26 Mart’tan itibaren Güneş-Satürn karşıtlığı döngüsü ve 19 Mart’taki tehlikeli Dolunay, Mart ayının hiç de hoş geçmeyeceğini göstermektedir. Aynı şekilde, 18 Nisan, 19 Mayıs, 15 Haziran, 13 Temmuz, 6-15 Ağustos arası, 23 Eylül, 11 Ekim, 10 Kasım, 10 Aralık ve 24 Aralık civarlarında da buna benzeyen olaylar tekrarlarken, ülkelerin ve kişilerin doğum horoskoplarına göre karışıklıklar daha da artabilir.

Çatışmalardan kaynaklanabilecek ekonomik krizler, petrol ile ilgili problemler, likidite krizleri ile birlikte, belli ülkelerde petrol tesislerinde büyük patlamalar, gerginlikler yüzünden sivil uçak ve gemilerin zarar görmesi, 2016’nın başından itibaren ülkeler arası çatışmalar, hava savaşları da ana konulardan olacaktır.

GELECEĞİN PARLAYAN YILDIZI TÜRKİYE

Sancılı bir çocuk doğumudur bu. Uranüs’ün Koç burcu hareketi, 2019’un başına kadar sürecektir. Türkiye’yi neler mi bekliyor? AKP, yine tek parti olarak seçimden çıkarken, CHP hezimete uğrayacaktır. İç işlerimizi karıştıran kapitalist ülkeler ise sömürdükleri ülkelerdeki diktatörlerin çökmeleri sebebiyle ekmek peşinde koşacak, bizimle daha az uğraşacaklardır.

Türkiye’nin durumu böylece daha da iyileşecek, Cumhuriyet’in ana esasları değişmemek kaydıyla, Osmanlı İmparatorluğu’nun gücüne yakın bir güce kavuşacaktır.

Mesleğim gereği herhangi bir kişisel görüş bildirmem doğru değildir. Fakat şu anki yönetimin, Cumhuriyetin esaslarını her şeyin üzerinde tutması kaydıyla, bizi, eski imparatorluk günlerimiz kadar yücelteceği ve yükselteceği görülmektedir.

Hepimiz göreceğiz; Uranüs’ün geçişiyle beraber, demir yollarıyla ilgili dev atılımlar yapılacaktır. Hava taşımacılığında bazı firmalarımız dünyanın en iyileri olur iken, bilim insanlarımız ve gençlerimiz sesimizi tüm dünyada duyuracaktır.

Aslında ne kadar geleneksel gibi görünse de, dünya, Türkiye Cumhuriyeti’nin batılılaşmasına gıpta edecek, pek çok batılının Türk düşüncesi ve kültürünün yaratacağı istikrar ve başarıya hayran kalacağı günler geçireceklerdir.

Uranüs, İmparatorluk döneminde batılı güçlerin etkileriyle ortaya çıkan ve Tanzimat’tan sonra da sadece bir özenti arttıran etkileri sonunda kırarak, milli değerlerimizle oluşan güçlü bir Türkiye’nin işaretlerini verecektir. Ulusumuz, tüm dünyada, 2016’dan 2019’a kadar olan süreçte, maden ve demir yolu devrimleri yapacak, hızla artan kaynakları etkin biçimde değerlendirecektir. 

Öyle görünüyor ki, önümüzdeki 10 yıllık dönemde 1. Dünya savaşında alicengiz oyunlarıyla ve İngiliz politikaları sonucu kaybettiğimiz topraklar üzerinde, ekonomik hakimiyetimiz gittikçe artacaktır. Artık imparatorluklar, silah gücü ile veya bilek gücü ile kurulmamaktadır. Ekonomik olarak, ülkemizin ve vatandaşımızın tüm Orta Doğu ve eski Osmanlı toprakları üzerindeki etkileri, Türkiye Cumhuriyet’inin imparatorluk döneminde fiziki olarak kaybettiği toprakları, ekonomik değerleri ile yeniden kazanmasını göstermektedir.

Belki bazılarınıza garip gelecek ama, şu an içine girmekte zorlandığımız Avrupa Birliği, Uranüs 6 Mart 2019 ‘da Koç burcundan çıkıp, Boğa burcuna doğru hareket ederken, Türkiye’nin komşu Türk Devletleri ile beraber kurmuş olduğu ekonomik konsorsiyumlar ile ticaret yapmak dahi isteyebilecektir.

Güneş, 2012 Şubat ayından itibaren Anadolu’nun üzerinde her zamankinden daha farklı doğacaktır.

Astrolog Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com