Değişik bir Ankara'ya 6 ay kaldı

Kentle ilgili projelerini açıklayan ve bir sürprizden bahseden Belediye Başkanı Melih Gökçek, "6. aydan itibaren Türkiye'nin değişik bir kentine tanık olacaksınız'' dedi.

27.12.2010 - 22:48

Değişik bir Ankara'ya 6 ay kaldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni bir Ankara için tarih verdi: 2011'in 6. ayı.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 91. yıl dönümü dolayısıyla Nevin Gökçek'le birlikte resepsiyon veren Melih Gökçek, Ankara'nın çok değiştiğini ve değişme yolunda süratle ilerlediğini söyledi.

Gelecek yılla ilgili planlaırnı anlatan Gökçek, bir sürprizden bahsetti ve "6. aydan itibaren inşallah Ankara'yı değişik göreceksiniz" dedi.

Gökçek, Gençlik Parkı Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Salonu'nda düzenlenen ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Ankara Vali Yardımcısı Tevfik Karabalık, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağlı'nın da katıldığı resepsiyonda bir konuşma yaptı.

91 sene önce bugün Mustafa Kemal'in, Ankara'ya gelişinde gördüğü coşkudan bahseden Gökçek, "...Öyle zannediyorum ki Atatürk'ün Ankara'ya olan zaafiyeti, sevgisi o tarihte başladı. Çünkü oradaki o coşku, kendisine gösterilen muhabbet Ankara'nın arkasından başkent olmasını getirdi ve Mustafa Kemal Atatürk, Ankara'yı başkent olarak bize hediye etti'' dedi.

Fuar alanını 2011'de devreye sokmak ve Disneyland olayını gerçekleştirmek istiyoruz. Son olarak da inanç turizm açısından çok önemli olan Hacı Bayram ve civarını düzenlemek şartıyla güzel bir Ankara'yı bulacağız. 6. aydan itibaren inşallah Ankara'yı değişik göreceksiniz. Nasıl göreceğinizi söylemiyorum, bu sürprizi önümüzdeki aylarda göreceğiz. 6. aydan itibaren Türkiye'nin değişik bir kentine tanık olacaksınız'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...