“Dünyanın bütün asık suratlıları, dağılın” sloganı ile yayınlanacak olan aylık politik mizah dergisi ‘Şarlo’ 1 Mayıs’ta bayilerde olacak.

İlişkili Haberler


Haftalık yayımlanacak ‘Deli Dolu’ mizah dergisinin ilk sayısı İstanbul'da çıktı. ‘Deli Dolu’, 1 Mayıs Cuma günü tüm Türkiye'de yayınlanmış olacak.

Mehmet Duru tarafından çıkarılan ‘Deli Dolu’, hayatın içinde yaşayan bir mizah yapmaya özen gösterecek ve özellikle genç karikatürcü-mizah yazarları adaylarına şans vererek, onlara yeni bir kapı açmayı planlıyor.

"Adımız gibi Deli Dolu olacağız" diyerek yayın hayatına başlayan dergide; Mehmet Duru, Mustafa Kocabaş, Mehmet Cemil Açıkkol, Cihan Demirci, Derya Sayın, Hatice Özbay, Lütfü Çakın, Serhat Özev, Sadık Pala, Mustafa Yıldız, Demirhindi, Gökhan Kalafat, Sedat Mişe, Yaşar Gürsoy, Lilith, Ömer Fikret Şen, Cem Duru, Hakan Altuğ, Orhan Karartı, Altuğ Varan, Kader Altınova, İbrahim İlbaylı, Erdoğan Oruç, A.Doğan, Saadet Yalçın, Erhan Tığlı gibi isimler bulunuyor.

DÜNYANIN BÜTÜN ASIK SURATLILARI, DAĞILIN!
16 Nisan’da Haydarpaşa Garı’nda, Charlie Chaplin’in 120. doğum gününde tanıtımı yapılan aylık politik mizah dergisi Şarlo tamamı renkli ve 32 sayfa’dan oluşuyor.

Derginin internet sitesinde ‘Şarlo’ için; “Mizahı lümpenlikle karıştıran, şakayı bayağı bir cinsellik sayan, espri diye küfre sarılan, neşe ile sululuk arasındaki farkı ayırt edemeyen, komik olmak ile gülünç olmak arasındaki araf çizgisinde dökülen mevcut yayınlardan çok farklı bir mizah dergisi olacak” deniyor.

Dergide yer alacak bazı bölümler şunlar: Pompalı Recep, Rodos Canavarı, Apoletin günlüğü, Yüzbaşı Selahattin’in Maceraları, Red Kürt, La’s Kapital, Varoş Çocuğu, Azizname, Hoca Nasreddin, Baba Erenler, Vapur İşportacısı, Kadınca, Yoldaş Pançuni, Kırmızı Sakallı Topal Karınca, Yılmaz Güney öyküleri, Öyküler, Yazısız karikatürler, Dünya mizahından seçkiler.

Brezilyalı politik karikatürist Carlos Latuff’un da katkı sunduğu Şarlo’nun yazar ve çizer kadrosunda; Aşkın Ayrancıoğlu, Hacı Orman, Orhan Terzioğlu, Sarkis Paçacı, Raffi Hermon, Halil İncesu, Muzaffer Oruçoğlu, Vahit Akça, Yaşar Fırat, Ulaş Boğan, Mert Gürkan, Nurettin Ocak, Mustafa Yıldız, Salih Kütükçü, Erhan Tığlı, Gülüş Türkmen, Ali Kamuran, Özlem Çetinkol, Özgür Barış gibi yazar ve çizerler yer alacak.