Dell Android'li tabletleri bırakıyor

Geçtiğimiz aylarda Androidli 5 inçlik Streak tabletinin üretimini durduran Dell, 7 inç modeli de durdurma kararı aldı. Firma Windows 8 ile yoluna devam edecek.

06.12.2011 - 10:49

Dell Android'li tabletleri bırakıyor

Dell, Ağustos ayında üretimine son verdiği 5 inçlik tableti Streak 5‘in ardından son olarak 7 inç ekranlı diğer tableti Streak 7‘nin de fişini çekti. Bu gelişmeyle birlikte Dell’in popüler ürün segmentlerindeki ürün sayısı da azalmış oldu.

Log.com.tr'de yer alan habere göre Dell'in elinde tablet olarak Inspiron Duo’lar, akıllı telefon olarak ise Venue ve Venue pro’lar kaldı. Bu yılın başında duyurulan Streak 5 ve 7, beklenen ilgiyi görmemişti. Streak 7′nin T-Mobile tarafından taahhütlü olarak satılan versiyonu da geride kalan aylar içinde operatörün sitesinden kaldırılmıştı.

Dell’in online mağazasında satışına son verilen Android işletim sistemli Streak 7, bir süre daha teknoloji marketlerde satılmaya devam edecek. Stoklar tükendikten sonra devamı gelmeyecek. Dell’in bundan sonra yoluna Windows 8′li tabletlere ağırlık evererek devam etmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...