Dell ve Google'dan işbirliği

Dell, yeni nesil PowerEdge sunucularında işletmelere yönelik arama motoru işlevini geliştirmek için Google ile birlikte çalışıyor.

Haberler 05.06.2009 - 13:01

Dell ve Google'dan işbirliği

Dell, PowerEdge sunucularının yeni Google Search Appliance 6.0’ın – (Google Arama Donanımı-GSA) donanım temelini oluşturduğunu duyurdu.

Dell’in OEM Endüstri Çözümleri Grubu işletmelere yönelik Google Search Appliance 6.0’ı çalıştıran PowerEdge sunucularının gelecek nesil versiyonlarını kapsamlı bir şekilde özelleştirdi ve güvenlik duvarı arkasında kalan verilerin düzenlenmesi ve aranmasını Google.com’un kullanımı kadar kolay hale getirdi.

Dell OEM Endüstri Çözümleri Grubu Genel Müdürü Rick Froehlich, “Kapsamlı özelleştirme, tek noktadan temas ve icraat ile yüksek kaliteli ürün ihtiyacı olan işletmeler Dell’in OEM Grubu’ndan en doğru çözümü bulabilirler. Sektörün lideri olan sunucu platformları ile sınıfının en üstün tasarım özelliklerini tedarik zinciri konusundaki uzmanlığımız ile birleştirerek, Google’a kullanıcılarına en gelişmiş deneyimi yaşatmaları için yardımcı oluyoruz.” dedi.

GSA 6.0 yüksek seviyede özelleştirilmiş PowerEdge R710 çatı sunucuları tarafından çalıştırılıyor. Intel Xeon 5500 işlemcili Dell’in 11. nesil PowerEdge ailesinin bir parçası olan R710, üstün enerji-etkinliği, performans ve düşük toplam sahip olma maliyeti sunuyor.

GSA, göz alıcı sarı kutusu ile işletmelere ve büyük kuruluşlara yönelik olarak tasarlandı. Dell OEM, donanımın kasa tasarımını estetik çizgilerle Google’ın yenilikçi ruhunu yansıtacak şekilde farklılaştırdı.

Dell OEM, GSA gibi donanım çözümlerinin özel gereksinimlerine cevap vermek için bu gelecek nesil sunucuların belirli bileşenlerinin tasarımını şekillendirmede yardımcı oldu. Özellikle tasarım ve işlevlerin zenginleştirilmesi, ürünün dayanıklılığının geliştirilmesi, yaşam döngüsü yönetiminin desteklenmesi, en üstün kalite ve güvenilirliğin sunulması konusunda yardımcı oldu.

Google Search Appliance (Google Arama Donanımı) Google Search Appliance (Google Arama Donanımı)

Dell OEM Google’la sadece tasarım konusunda değil, tedarik zinciri yönetimi, gelişmiş lojistik çözümleri, müşteri memnuniyeti ve saha içi hizmetler konusunda çalışıyor ve Google’ın pazara daha hızlı girmesine ve global bağlamda ölçeklenmesine yardımcı oluyor.

Google’ın işletmelere yönelik arama donanımı müşterileri bu gelecek nesil donanımı geliştirme konusunda Dell’le çalışmaya devam ederek, ayrı ayrı sunucu satın almak, bu sunucuları kurmak, bakımını yapmak, düzeltme programları kurmak, işletim sistemlerini entegre etmek zorunda kalmıyor. Aynı zamanda da karmaşıklığı azaltarak etkinliği artırabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...