Dell'in tableti arenaya çıkıyor

Gelecek ay Avrupa'da piyasaya sürülecek Dell Streak, 5 inç çoklu dokunmatik ekranıyla farklı bir tablet alternatifi.

27.05.2010 - 12:39

Dell'in tableti arenaya çıkıyor

Dünyanın üçüncü büyük bilgisayar firması Dell’in tablet bilgisayarı Streak, yaz ortasında Avrupa’da piyasaya sürülecek. 5 inç ekranlı tablet, aynı zamanda telefon donanımına da sahip.


Haziran başında İngiltere’de mobil operatör O2 vasıtasıyla kontratlı olarak sunulacak olan Streak, izleyen aylarda diğer Avrupa ülkelerinde rafa çıkacak.

Android işletim sistemini kullanan Streak, 5 inç ebatında, 800x480 çözünürlükte, çoklu dokunma özelliğine sahip ekrana sahip. 1GHz Snapdragon ARM işlemcinin güç verdiği cihazın 2GB’lik sabit belleği microSD kartla 32GB’ye kadar yükseltilebiliyor. Wi-Fi, Bluetooth ve 3G bağlantı özellikleri de mevcut. Android Market’tan indirilen tüm uygulamaları çalıştırabilen cihazda Google Maps dahil tüm standart uygulamalar yüklü geliyor.

Streak aynı zamanda telefon olarak da kullanılabiliyor. Siyah ve kırmızı olmak üzere iki renkte gelen cihazın arka yüzünde 5 megapiksellik flaşlı bir kamera bulunuyor.

Dell Streak, 9.7 İnç ekranlı iPad’e doğrudan rakip olacak gibi görünmüyor. Ancak tabletini esasen internette sörf, yazışma ve multimedya için kullanacak potansiyel kullanıcılar, pekala daha portatif, kişiselleştirilebilir ve hatta telefon görüşmesi yaptırabilen bu cihazı tercih edebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...