Demirel: Halk Cindoruk'u bekliyor

DP'nin yeni lideri Cindoruk'u kabul eden Demirel, "Halkımızdan destek göreceksiniz, halkımız sizi bekliyor" dedi.

21.05.2009 - 15:47

Demirel: Halk Cindoruk'u bekliyor

Demokrat Parti'nin yeni Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i Güniz Sokak'taki evinde ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Demirel, vatandaşın ''Nereye gidiyoruz, ne oluyor, acaba bize ne düşüyor?'' diye düşünmeye başladığını belirterek, işleyen demokrasilerde bu çeşit kaygıların bulunmadığını ve çeşitli supapların olduğunu söyledi.

Sistemin iyi işlememesi halinde bu kaygıların kaçınılmaz olarak halkı tedirgin ettiğini ifade eden Demirel, Türkiye'deki partiler sisteminin de çok tahribata uğradığını vurguladı.

Demirel, 1980 yılında CHP ve Adalet Partisi'nin kapatılmış olmasının Türkiye'de bugün yaşanan sıkıntılara sebep olduğunu, kapatmaların dağılmayı da beraberinde getirdiğini söyledi.

Vatandaşların kendisine ve Cindoruk'a yaklaşık 4-5 yıldır, oy verecek siyasi parti bulamadıkları hususundaki şikayetlerle geldiğini ifade eden Demirel, 29 Mart yerel seçimlerinden sonra meydana gelen yeni ortamda bu şikayetlerin daha da arttığını bildirdi.

29 Mart seçimlerinden sonra yeni bir konjonktür meydana geldiğine dikkati çeken Demirel, şöyle devam etti:

"Değerli arkadaşım, siyaset arkadaşım, kardeşim Cindoruk, dağılmışlığı ortadan kaldırma görevini, Türk demokrasisinin daha iyi işlemesine partiler sistemi içerisinde yardımcı olmak için siyaseten zaafa uğramış hareketi güçlendirme görevini üstlendi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten 50 sene çoğunuzla beraber çeşitli zamanlarda içinde bulunduğumuz bu hareketin eriyip gitmesine, gömülmesine benim de hiç içim razı olmazdı. Ben nihayet parti politikası içinde değilim ama ben Türkiye'de işlerin iyi gitmesi, demokrasinin işlemesi, özgürlüklerin işlemesi, hak ve hukukun işlemesi, vatandaşımın aş, iş ekmek bulabilmesinin peşindeyim. Onun içindir ki  şimdi çıktığınız yol o yoldur.

Bu yolda size başarılar diliyorum. Halkımızdan destek göreceksiniz. Halkımız sizi bekliyor. İşiniz kolay değildir, işiniz zordur. Hangi iş kolaydır ki... Ama sabırla metanetle çalışırsanız, önünüze çıkabilecek engellerin hepsini aşmak imkanı vardır. Size başarılar diliyorum. Milletimize yapacağınız hizmetler için, bundan önce yaptıklarınız dahil yeniden yapacağınız hizmetler için hepinize teşekkür ediyorum.

Sayın Cindoruk, büyük tecrübesiyle geçmişten gelen büyük zor zamanların adamı olarak sanıyorum ki bu harekette ülkemize çok yararlı olacaktır. Ona yardımcı olacaksınız, onunla beraber kader birliği etmiş durumdasınız, size başarılar diliyorum."

DP lideri Cindoruk da "Kendilerine teşekkürlerimizi, saygılarımızı, sevgilerimizi ve bağlılık duygularımızı sunmaya geldik" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...