Demirören: Küfür edenler hesap verecek

Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören, Wolsfburg maçında küfür edenlerin bulunup, hesap vereceklerini söyledi.

05.11.2009 - 11:12

Demirören: Küfür edenler hesap verecek

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma umutlarını kaybettiği maçta Başkan Yıldırım Demirören’e küfür edenler ve küfür ettirenler bulunacak.

Demirören konuyla ilgili yaptığı açıklamada protestolara hiçbir zaman karşı çıkmadığını belirterek, “Herkesin protesto etme hakkı vardır. Beni de protesto edebilirler. Ama Emniyetle konuştum. Küfür edenleleri tek tek ortaya çıkaracağım. İsim isim hepsi belli olacak. Bununla da kalmayacağım. Küfür edenlerin varsa kombine kartlarını iptal ettireceğim” dedi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Demirören bunun için yasal hakkının bulunduğunu da ifade etti. Biletix’ten kombine kart alanların tüm taraftarların bir belge imzaladığını belirtti. Demirören, “Bu belgeye göre, değil stat içinde, stat etrafında bile küfür edemezler. Sözleşmeye imza attılar bunun için. Tüm bunlar belirlendikten sonra hepsini dava edeceğim. Beşiktaş’ın başkanlık makamına küfür edenler adalet önünde bunun hesabını verecekler” diyerek sözlerini sürdürdü.

Bu konuyla ilgili olarak Beşiktaş’ın Trabzonspor ile oynayacağı maçtan sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğini kaydeden Yıldırım Demirören, “Bu mesele Yıldırım Demirören meselesi değildir. Sadece Beşiktaş’ın da meselesi değildir. Tüm kamuoyunun meselesi haline gelmiştir. Bunu böyle değerlendirmek gerekiyor” yorumunu yaptı.

Başkan Demirören’in belirttiği belgede dört ve beşinci maddelerde şunlar yazıyor;

Sezon kartı, BJK’nın malıdır. Müşteri tarafından kurallara uyulmadığı tespit edildiğinde BJK tarafından sezon kartı bedelsiz geri alınır ve iptal edilir.

Müşteri; stadyum etrafında ve içerisinde çirkin ve kötü tezahüratta bulunmayacağını kabul etmiştir.

İnönü Stadı’nda önceden bulunan 80 adet kameranın sayısı emniyetin isteği ile 106’ya çıkarılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...