Selahattin Demirtaş: 8 Haziran'da kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonucu ne olursa olsun 8 Haziran’da kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini söyledi. Demirtaş, diktatörlüğe izin vermeyeceklerini de vurguladı.

ntv.com.tr 21.05.2015 - 16:42

Selahattin Demirtaş: 8 Haziran'da kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ümraniye Meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingde konuşma yaptı.

Demirtaş, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Artık yargının yargıçları yok, AKP'nin baskısı altında olan yargıçlar var. İşlerine gelmeyen bir karar çıkınca, o savcıları tutukluyorlar. Adalet savcı bile tutuklayabiliyorsa, adalet yok demektir. Bir gazeteci, akademisyen AKP'li olmadığı için sürülebiliyor, işten atılabiliyor. Bunların tamamı, güç zehirlenmesidir. Halk olarak, iktidar zehirlenmesi yaşayanlara, kibirli olanlara, burnu büyüyenlere bir ders verme imkanına sahipsiniz. İşte sandık bunun için var. HDP’ye 'evet' mührünü basarak, 'Hayır güçlü sen değil, halktır' deme fırsatı var.

Hepsi trilyoner oldu. Asgari ücretle çalışanlar, esnaf, bin sene çalışsa trilyoner olamaz. 3 yılda 100 trilyon kazananlar var. Çalmayarak bu para nasıl kazanılıyor? Bunlar harama bulaştılar. Tüm bu adaletsizlikleri düzeltmemiz lazım. Biz bu ülkenin kötülüğü için çalışmıyoruz. AKP'nin yaptığı kötülüklerin hesabını sormak için çalışıyoruz. Burası Türk, Kürt, Arap herkesin ana vatanıdır. Hepimiz eşit yaşamayı hak ediyoruz. Bu vatan hepimizinse bu vatanın iyiliği için çalışmak hepimizin boynunun borcudur.

Bizim hangi hainliğimizi gördün? Hırsızlık mı yaptık? Köyleri mi yaptık? İnsanız, insan gibi yaşayalım istiyoruz. 8 Haziran’da da bu ülkede kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Hangi partiye oy verirseniz verin kardeş olmaya devam edeceğiz. Asla kimseye düşmanlık yapmayız.

Başka partiye oy verdi diye kimseyi düşman olarak görmeyin. Seçim bürolarımızı yaksalar, bombalasalar bile bu suç AKP’ye oy verenlerin değildir.

Bu can bu tende olduğu müddetçe diktatörlüğe izin vermeyeceğiz. Sizlerin desteği, oyları, dualarıyla barajı aşacağız. 7 Haziran akşamı “İyi ki HDP var, iyi ki barajı aştılar” diyecekler.

Sadece hırsızlar güçlü değil, alın teri dökenler daha güçlü demek için yan yana olun.

Sayfa Yükleniyor...