Demirtaş: AKP'nin işi

İki milletvekili, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile birlikte hakkında yakalama kararı çıkartılan BDP Milletvekili Selahattin Demirtaş, siyasi bir baskıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Demirtaş: AKP'nin işi

Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş, siyasi bir baskıyla karşı karşıya olduklarını ve buna karşı siyasi bir duruş sergilediklerini söyledi.


Diyarbakır'da gerçekleştirdiği bir dizi ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirtaş, kendileri hakkındaki yakalama kararının son derece ayrımcı bir karar olduğunu ileri sürdü.

Bu sürecin 2 yıllık bir geçmişi bulunduğunu ve Adalet Bakanlığı'nca başlatılan sürecin arkasında AK Parti'nin bulunduğunu savunan Demirtaş, ''Başından beri böyle sürüyor. Dolayısıyla bu iş yargının işi değil, bizim yargıyla, hukukla bir sorunumuz yok. Siyasi bir baskıyla karşı karşıyayız, buna karşı da siyasi bir duruş sergiliyoruz'' dedi.

Demirtaş, siyasetçinin siyasi görüşlerinden dolayı baskıyla karşılaşmasının her şeyden önce utanç verici olduğunu belirten Demirtaş, ''Biz bu utanca ortak olmayacağız. Mahkemenin kararını İçişleri Bakanlığı nasıl uygular onların bileceği iş.

Biz siyasi çalışmalarımızı yürütüyoruz. İçişleri Bakanlığı ve polis kararı uygulayacak. İçişleri Bakanlığının nasıl bir uygulama yaptığını gördünüz. Belediye başkanlarımızın eline kelepçe takıp adliye bahçesinde tek sıra halinde ve kendi çektikleri görüntüleri basına dağıtarak psikolojik bir savaş yürütüyorlar. Bize karşı da bunu mu yapmak istiyorlar? Onların bileceği iş ama biz onurlu duruşumuzu sergileme konusunda kararlıyız'' ifadelerini kullandı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...