Selahattin Demirtaş: Barajı yıkacağız

Denizli mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran’daki seçimde barajı yıkacaklarını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.05.2015 - 15:31

Selahattin Demirtaş: Barajı yıkacağız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisince Denizli'nin Esentepe Mahallesi'nde düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

“Barajı yıkacağız” diyen Demirtaş, "kimliği, inancı ne olursa olsun herkesin korkmadan, kardeşçe, birbirine saygı duyarak, barış içerisinde yaşayacağı bir ülke inşa etmek" zorunda olduklarını ifade etti.

Demirtaş, şöyle devam etti:

Taşeron işçi, asgari ücretli, bağda, bahçede çalışan ırgatlar, evde çalışan kadınlar... Bu ülkenin gerçeği sizlersiniz. İnşaatta çalışan işçiler... Ülkeyi kalkındıran sizlersiniz ama ülkenin gelirlerinden en az payı alan da sizlersiniz. Hem ülkenin en fazla vergisini ödersiniz, hem de ülkenin gelirinden en az payı alırsınız. Biz bu düzeni değiştirmek için yürüyoruz. HDP olarak bu saltanat düzenine son vermek için parlamentoya gidiyoruz. HDP'nin tüm bunları başarması için, tüm bunları parlamentoda daha güçlü bir biçimde hayata geçirmesi için tek bir oyun bile çok kıymeti var.

Gönül isterdi ki, bir cumhurbaşkanı Yüksekova'ya havaalanı açmaya geldiğinde biz de birlikte olalım ama biliyorum ki kendisi AKP propagandası yapmaya gelmiş oraya. AKP propagandası yapmaya gelen bir cumhurbaşkanını karşılamak zorunda mıyız?
Keşke hepimizin cumhurbaşkanı olabilseydin de Yüksekova Havaalanı'nın kurdelesini beraber kesebilseydik ama şimdi Yüksekova Havaalanı'nı açacak, Hakkari halkına hakaret edecek. Hakkari'nin, Yüksekova'nın oy verdiği milletvekillerine, partiye hakaret edecek. Yani diyor ki 'size hizmet var, size hizmet yapacağım ama adalet yok, eşitlik yok. Size hizmet getireceğim ama karşımda diz çökün, onurunuzu teslim edin.' Biz buna 'hayır' diyoruz işte. Hizmet de olsun, adalet de olsun. Hizmet de olsun, eşitlik de olsun. Hizmet de olsun, kardeşlik, barış da olsun, demokrasi de olsun. Niye bunları birlikte yapmayalım. Niye illa sen yol yaptın, havaalanı yaptın diye herkes senin önünde diz çökmek zorunda mı? Sen devleti temsil ediyorsun. Devlet, millete vatandaşa hizmet etmek zorundadır. Niye bunu bir lütuf, armağan gibi hakaret gibi milletin gözüne sokuyorsun.

KİBAR FEYZO FİLMİ

Sen 'Maho Ağasın' bir de onun yanında başbakan var ya, o da 'Bilo' gibi etrafında dönüp dolaşıyor. Her türlü fitne fesadı yapmak için Maho Ağa’yla beraber Kibar Feyzo'lara karşı mücadele yürütüyorlar. Kim kazanacak, yoksullar, emekçiler, haktan, hukuktan, adaletten yana olanlar kazanacak. Tarih bunu defalarca ispatlamıştır. Bu defa da inşallah böyle olacak. Allah'ın izniyle sizin dualarınız sizin desteğinizle 'de hepimizin ihtiyaç duyduğu barışı, kardeşliği sağlayacağız.

Sayfa Yükleniyor...