Demirtaş, Batman'da konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sakın ola ki 'HDP barajı aştı.' diyenlere aldanmayın. Biz hala balık sırtıyız" dedi.

Anadolu Ajansı 02.06.2015 - 20:50

Demirtaş, Batman'da konuştu

Demirtaş, Batman Turgut Özal Bulvarında partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iç barışı sağlamanın önemine dikkat çekerek, siyasi ahlak çerçevesinde herkese eşit yaklaşmak zorunda olduklarını belirtti.

Bu topraklarda farklı siyasi parti ve görüşlerin bulunması gerektiğini vurgulayan Demirtaş, "Her birimiz halkımıza kendimizi anlatacağız. Halk istediğini seçecek ve bu halkın sorunlarını onlar çözecek. Hiçbir siyasi parti ve siyasi görüş bizim düşmanımız değildir. Hiçbir siyasi parti de bize düşmanlık yapmaya kalkmasın. Çünkü düşmanlıktan çok çektik. Birbirimize düşmanca bakmaktan, yaklaşmaktan en çok halk zarar gördü" diye konuştu.

"BENİM KABEM MEKKE'DEDİR"

Selahattin Demirtaş, "Herkes Müslüman değil, olmak zorunda da değildir. Benim Kabem Mekke'dedir. Buna rağmen ısrarla yalan söylemeye devam ediyorlar. Benim Kabem Taksim değil ama siz yönünüzü paraya çevirerek, hayatınızı yozlaştırmışsınız. Sizin kıbleniz dolar desteleri olmuş" dedi.

SEÇMENE BASKI VE TEHDİT İDDİASI

Demirtaş, iktidara geldiklerinde bu ülkede barış ve kardeşliğin teminat altında olacağını iddia ederek, 1982 Anayasasını değiştireceklerini açıkladı.

HDP ve PKK’nın seçmene baskı yaptığı iddialarına da değinen Demirtaş, şunları kaydetti:

"Birileri utanmadan 'HDP silah zoruyla oy topluyor.' diyor. Bu nasıl bir aymazlık, utanmazlıktır. Korktukları için bize oy vermesinler. O, oylar bize haramdır. Sakın ola ki 'HDP barajı aştı.' diyenlere aldanmayın. Biz hala balık sırtıyız. Sakın ola ki önümüzdeki günlerde provokasyonlara asla gelmeyin. Bizim siyasette düşmanımız yok. Bu konuda herkesin hassas olması lazım."

"BARAJ SORUNU YAŞAYAN PARTİLERİN ÖNÜNÜ BİZ AÇACAĞIZ"

Demirtaş, iktidara geldiklerinde ilk yapacakları işin seçim barajını kaldırmak olacağını aktararak, bu sorunun HDP'nin dışındaki bazı partilerin de sorunu olduğunu ifade etti.

Bütün kesimlerin iradesine saygı duyacaklarını anlatan Demirtaş, "Baraj sadece bizim sorunumuz değil, Saadet Partisi de HÜDA-PAR da meclise gelsin. Baraj sorunu yaşayan partilerin önünü biz açacağız" diye konuştu.

Miting alanında parti flamalarının yanı sıra Türk bayrağı, çeşitli dernek, örgüt ve sendikalara ait flamaların açıldığı görüldü.

Sayfa Yükleniyor...