Demirtaş: Bu pervasızlığı beklemiyorduk

Mahkemenin 5 BDP'li vekilin tahliyesine ret kararı vermesini eleştiren BDP Genel Başkanı Demirtaş, "Mustafa Balbay'ın tahliyesiyle BDP'li vekillerin de tahliye edileceğini bekliyorduk, böyle bir pervasızlığı beklemiyorduk" şeklinde konuştu.

Haberler 18.12.2013 - 12:40

Demirtaş: Bu pervasızlığı beklemiyorduk

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 5 vekilin tahliye talebinin reddedilmesi hakkında konuştu. Yargı, 'ye kaybettirdi diyen Demirtaş, "Bu halkı cezalandırdıklarını zannedenler bir sonraki sçeimde sandıktan çıkan sonuçlarla cevabını alacaklar" şeklinde konuştu.

Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

"Mustafa Balbay'ın tahliyesiyle BDP'li vekillerin de tahliye edileceğini bekliyorduk, böyle bir pervasızlığı beklemiyorduk. Kendine yargıç sıfatı takanlar unutmasınlar; bu halk çok ağır bedeller ödedi ama baskıya hiç boyun eğmedi, hep kazandı.

Bu halkı cezalandırdıklarını zannedenler bir sonraki seçimde sandıktan çıkan sonuçlarla cevabını alacaklar. Biz onlara yalvarmadık, ama her zaman kendileri bu tutumlarıyla kaybettiler. Kendi bilecekleri iş. Bugün o vekiller tahliye edilse bile zaten adalet yerini bulmayacak. 13 yaşındaki Kürt çocuklara bile ağır cezalar veren bu mahkemelerin BDP'li vekilleri serbest bırakmamasına şaşırmamak lazım. Yargı, Türkiye'ye kaybettirdi. Bu mahkemeler gün gelecek o mahkemelerin yerine İnsan Hakları müzeleri yapıldığını göreceğiz. Tarihe not düşeceğiz.

HDP ve BDP'li vekiller Meclis'te açlık grevine başladı. O eylemi de selamlıyoruz. Kendilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz"

Sayfa Yükleniyor...