Selahattin Demirtaş: Buysa çılgınlık vallaha çılgınız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, emekçiden yana olanın çılgın olarak nitelendirildiğini ifade ederek, “Buysa çılgınlık vallaha çılgınız” dedi.

Haberler - ntv.com.tr 04.05.2015 - 17:42

Selahattin Demirtaş: Buysa çılgınlık vallaha çılgınız

HDP'nin Eş Genel Başkanı Demirtaş, Balıkesir'de partisince Kuva-i Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Selahattin Demirtaş, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Tarımı da hayvancılığı da bitiriyorlar. Turizm bölgelerini, sit alanlarını yatırıma açacaklar. Size iş mi yaratacaklar? Sizi köle olarak çalıştıracaklar. Siz tatil yapasınız diye o oteller yapılmayacak. Size otellerin temizliğini yapmak düşecek. Doğamız talan edilmesin, su kirletilmesin.

Emekçiden yana olanı çılgın olarak niteleliyorlar, buysa çılgınlık vallaha çılgınız. Biz halktan yanayız, işçiden, emekçiden yana olacağız. Ev kadınları dünyanın en ağır işini yapıyor. Bütün ev kadınları sosyal sigorta kapsamına alınacak, emekli olacak. 

Bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk, israf olmasın, değil emekliye bin 800, 3 bin 600 lira verseniz bile ülkenin kaynağı bitmez. Dünyanın en zengin coğrafyalarından, ülkelerinden birinde yaşıyoruz.

Sağlıklı yatırım ve büyüme politikasıyla üreticiyi, tarımı, çiftçiyi, hayvancılığı, esnafı geliştirirsek zaten asgari ücret bin 800 liranın çok üzerine kendiliğinden çıkacak."

Miting alanı çevresinden bir kadının tepkisi üzerine dinleyicilerine sakin olma çağrısında bulunan Demirtaş, "Düşüncelerini ifade etmek hanımefendinin hakkıdır. Güvenlikçi arkadaşlar, hanımefendiye lütfen nazik davranılsın. Provokasyona gerek yok. Coşkumuzdan, heyecanımızdan asla taviz vermeden, ülkenin barışına, kardeşliğine toz kondurmadan devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...