HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Eller tetikten çekilmeli

HDP Grup Toplantısı’nı Şırnak’ın İdil ilçesinde yapan Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, "Müzakerelerin yeniden başlaması için eller tetikten çekilmeli" dedi.

Haberler - NTV Haber 11.09.2015 - 12:05

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Eller tetikten çekilmeli

Cizre'ye girmesine izin verilmeyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısını İdil ilçesinde yaptı.

Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

“Eller tetikten çekilmeli ki müzakere başlasın yeniden. İnsan kaybı, zaman kaybı... Yazıktır ölen her insana yazıktır. Ölen askere de polise de yazıktır.

Yarın bir gün çözüm sürecine dönelim deyince, barış masasına dönelim deyince kolay olmayacak. Her yara kanayınca pansuman etmeden ameliyatı da yapamazsınız. Bir kez daha yaralarımız kanıyor. Önce kanı durdurmak zorundayız.

Bunların şartlarını konuşmak yerine barış ve müzakere koşulları yaratmak daha akılcı. Sayın Cumhurbaşkanı, eğer sizler kapıları aralarsanız yaptığımız çağrılara KCK'den olumlu yanıtlar geliyor.

‘Biz müzakereye hazırız’ diyorlar. Bir taraf çağrılarımız bu kadar iyi yanıt verirken; Ankara’ya düşen şey olumlu olmalı, küçük adımlarla barışa götürmeliyiz.”

Sayfa Yükleniyor...