Demirtaş: Gelin yeni bir sayfa açalım

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde meydana gelen terör saldırısı ile ilgili olarak, ''2005 yılından bu yana hükümet hangi somut adımı attı da Kürt sorunu çözüldü. Gelin yeni bir sayfa açalım. Bunları çözün biz de yanınızda olalım ” dedi.

03.09.2012 - 17:57

Demirtaş: Gelin yeni bir sayfa açalım

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Kayapınar ilçe teşkilatında gazetecilerin Beytüşşebap'ta meydana gelen terör saldırısı ile ilgili sorularını yanıtladı.

Olaya vicdanlı ve ahlaklı bir yerden bakmak gerektiğini söyleyen Demirtaş, ''Ben öncelikle dün Beytüşşebap'ta yaşanan çatışmada yaşamını yitiren herkese Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaşanan bütün acılardan herkesin ders çıkarması, vicdanen ve ahlaken meseleye yaklaşması gerekiyor. 2005 yılından bu yana hükümet hangi somut adımı attı da Kürt sorunu çözüldü. Başbakana buradan çağrı yapıyorum. Gelin yeni bir sayfa açalım. Bunları çözün biz de yanınızda olalım sizi sonuna kadar destekleyelim” dedi.

Çareyi siyaset kurumunun bulması gerektiğini ancak siyaset kurumunda akıl tutulması yaşandığını belirten Demirtaş, '' Milliyetçi ve ırkçı söylemleri bir tarafa bırakarak son derece akıllıca hareket etmek lazım'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...