Demirtaş: Hakkari’de 3-0 kazanacağız

Hakkari’den bağımsız aday olan BDP lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan’ı kendisine rakip olmaya çağırarak, “Eğer kentte 3 milletvekili alamazsak kendimizi kaybetmiş sayacağız” dedi.

Anadolu Ajansı 11.04.2011 - 15:35

BDP'nin 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminde, Hakkari'de destekleyeceği bağımsız adaylar Selahattin Demirtaş ile Esat Canan ve Adil Kurt, Hakkari'ye geldi.

Kalabalık bir grup tarafından kent girişinde karşılanan ve araç konvoyu eşliğinde BDP il binası önüne gelen Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, Hakkari'den aday olduğunu hatırlatarak, ''Biz Başbakanın, 'Biz Türkiye'nin her yerinde milletvekili çıkarıyoruz' diyerek övündüğü rekorunu, Hakkari'de bitireceğiz, 3-0 yapacağız. Buradan açık belirtiyorum. Hakkari'den 3 vekil alamazsak, biz kendimizi kaybetmiş sayacağız. Ben kendimi kaybetmiş sayacağım. Bu nedenle bizim için başarı 3-0'dır'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a öneride bulunmak istediğini ifade eden Demirtaş, ''Gelsin Hakkari'den aday olsun. Bizim de 3 adayımız var, AKP'nin de'' dedi.

Yağışlı havada yapılan konuşma sırasında, kalabalıktan 1 kişi baygınlık geçirdi. Konuşmanın ardından Demirtaş ve diğer adaylar, İl Seçim Kuruluna giderek adaylık başvurusunda bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...