Demirtaş: Halkın da içi rahat etsin

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş çözüm sürecinde hükümetin beklentilerinin gerçekleştiğini, ancak Kürt halkının içinin rahat olmadığını söyledi. Demirtaş, "Halkın beklentileri gerçekleşmediği müddetçe süreç riskle karşı karşıyadır" dedi.

NTV Haber 05.09.2013 - 09:46

Demirtaş: Halkın da içi rahat etsin

Çözüm sürecinde hükümetin beklentilerinin gerçekleştiğini söyleyen BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, süreçte müzakerelere dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Hükümeti süreç konusunda uyaran Demirtaş, "Halkın beklentisinin gerçekleşmesi gereken döneme girdik. Hükümetin onu yapması lazım ki Kürt'ün de içi rahat etsin toplumun da içi rahat etsin. Hükümet bunu yapmadığı müddetçe süreç riskle karşı karşıyadır" dedi.

Bu doğrultuda çaba sarfedeceklerini söyleyen Demirtaş, "Ama öyle büyük umutların heyecanların yaşandığı bir müzakere aşamasında değiliz. Hükümet artık hazırlık içerisinde olduğu paketi, güçlü hale getirir ve tatmin edici bir adıma hamleye dönüştürürse yeniden umutlar canlanır ve süreç çok daha hızlı bir şekilde ilerler" dedi.

Bingöl'de bir araçta bulunan 200 kilo patlayıcının sürecin bitirilmesine yönelik eylemlerde kullanacağı iddiasına da tepki gösteren Demirtaş, "Sürecin bitmesi için 200 kilo bombaya ihtiyaç yok. Süreç yoksa herkes bildiğini yapar" dedi.

BDP Eş Başkanı İmralı'da  Abdullah Öcalan'la yeni görüşme talebinde bulunduklarını, ziyaretin önümüzdeki hafta içinde gerçekleşeceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...