Demirtaş: Öcalan'ın arkasında duracağız

'Çözüm, özgürlük ve barışın yakın' olduğunu söyleyen BDP Genel Başkanı, "Bu sürece barış süreci diyorsak Sayın Öcalan'ın arkasında olacağız, ona güç ve destek vereceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı 17.02.2013 - 23:40

Demirtaş: Öcalan'ın arkasında duracağız

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığınca Sultan Sarayı'nda verilen dayanışma yemeğinde konuştu.

Her zaman çözüm konusunda müzakere ve diyaloğa açık olduklarını dile getiren Demirtaş, ''Bütün halkımızın yüreğinde şu kaygı vardır: Herkes diyor ki 'Osmanlı'da oyun çoktur dikkatli olun.' Haklısınız, doğru ama kendimize güvenmek zorundayız" dedi.

Demirtaş, "Onlar da oyun çok, biz de de direniş ruhu ve mücadele kararlılığı büyük. Bütün bu oyunları boşa çıkartabilecek örgütlü güce ve iradeye de sahibiz" şeklinde konuştu.

Selahattin Demirtaş, "Kendimize ve birbirimize güveneceğiz, AKP'ye değil. Bu sürece barış süreci diyorsak Sayın Öcalan'ın arkasında olacağız, ona güç ve destek vereceğiz. Akan kanın da böylece duracağına inanacağız. Eğer bunu el birliği ve birbirimize inanarak yapmaya devam edersek o zaman inanın çözüm çok kolay olacaktır'' diye konuştu.

''ÇÖZÜM, ÖZGÜRLÜK VE BARIŞ YAKIN"
Demirtaş, Kürtlerin diğer halklar kadar güçlü ve onurlu olduğunu vurguladığı konuşmasını, şöyle sürdürdü:

Demirtaş ve CHP İl Başkanı Ferhat Karataş Demirtaş ve CHP İl Başkanı Ferhat Karataş

''Ne kimseden üstün ne de kimseden aşağıdadır. Kürdün arkasında kendi gücünden başka bir şey yoktur. Kürt, Allah'a ve birbirine güvenecek ve inanacak, başka da gücü yoktur. İnşallah bu umutla heyecanla bir birimize bağlılık, birbirimizi sevmek ve saymak bize güç verecek. Önümüzdeki günlerde çözümü de barışı da özgürlüğü de hep birlikte sağlayacağız. Bu akşam Urfa'daki tablo ve fotoğraf bunun en somut kanıtı ve göstergesidir.''

Konuşmasının ardından partisine katılan 5 kanaat önderine rozet takan Demirtaş, yemekte kendisine eşlik eden CHP İl Başkanı Ferhat Karataş'la da bir süre sohbet etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...