Demirtaş'a 'bahçe' yanıtı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ''Devlet, bahçeli olsun ama bu bahçede rengarenk çiçekler olsun; kan, gözyaşı olmasın'' sözüne, '''Millet bir bahçe ama ayrık otuna izin yok. Ayrık otlarını temizlemek de devlete düşecek'' karşılığını verdi.

Anadolu Ajansı 27.03.2013 - 15:43

Demirtaş'a 'bahçe' yanıtı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP'ye saldırmayı siyaset tarzı haline getirdiğini ileri sürdü.

Erdoğan'ın dünkü TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Bursa mitinginde teslimiyete karşı çıkarak, slogan atan vatandaşları terörist olarak itham ettiğini iddia eden Vural, ''Ona göre kendi teröristi PKK iyi teröristtir ama PKK ile girdiği kirli ilişkilere karşı milletimize, devletimize ve Cumhuriyetimize kefen biçmek isteyenlere milletin ayağa kalkması kötüdür. Bu büyük hakareti aynen sana iade ediyoruz'' diye konuştu.

AK Parti ve terör örgütünün, 28 Şubat darbesinin yöntemlerini 21 Mart'taki Nevruz kutlamalarında uygulamaya koyduğunu ileri süren Vural, şu ifadeleri kullandı:

''Bunun adı 21 Mart darbesidir. Milletin kimliğine, manevi değerlerine durmadan saldıran, milletin tarihini, adını, bayrağını aşağılayan, bu zihniyete yayınlarıyla çanak tutan medyanın yaptığı, doğrudan doğruya millete karşı PKK ve bölücülükle darbe uygulamasına girmektir. Bunlar, bu yaptıklarıyla artık cami duvarına kadar gelmişlerdir. 28 Şubat nasıl bin yıl sürmediyse, milletin değerlerine saldırma poligonuna doluşan 21 Mart zihniyeti, medyası da hükümeti de sivil toplum örgütleri de akil ya da sakil adamları da aynı akıbete uğrayacaktır.''

'2. YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜNÜ HAK ETTİ'
İsrail'in Türkiye'den özür dilemesine de değinen Vural, ABD'nin 1,5 yıl önce planlanmış özür senaryosunu, İsrail ile Türkiye'yi Ortadoğu politikasında aynı safta bir araya getirmek için devreye soktuğunu öne sürdü.

Yapılan anlaşmada gizli unsurlar olduğunu savunan Vural, Türkiye'nin Hamas'ı kontrol altına alma ve İran konusunda taahhütte bulunduğunu savundu. Vural, ''Sayın Başbakan bu zamanlama ve İsrail'e uygun dış politikadan dolayı ikinci bir Yahudi Cesaret Madalyası'nı almayı hak etmiştir'' diye konuştu.

Oktay Vural, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ''Devlet, bahçeli olsun ama bu bahçede rengarenk çiçekler olsun; kan, gözyaşı olmasın'' sözünü nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, ''Millet bir bahçe ama ayrık otuna izin yok. Ayrık otlarını temizlemek de devlete düşecek'' dedi.

Terör örgütü üyelerinin çekilmesi konusundaki bir soru üzerine Vural, TBMM'nin milletin hukuku için var olduğunu söyledi. Vural, ''PKK'yı aklamak için yasa mı çıkartılır?'' diye sordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...