Kılıçdaroğlu: Demokrasinin kaldırabileceği bir saldırı değil

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Meclis'te 5 vekilin yaralandığı kavga için "Demokrasinin kaldırabileceği bir saldırı değil" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, CHP ile ilgili basında yer alan iddialar için de "deli saçması" ifadesini kullandı.

19.02.2015 - 13:12

Kılıçdaroğlu: Demokrasinin kaldırabileceği bir saldırı değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesi sırasında Meclis'te çıkan kavgaya değinen Kılıçdaroğlu, "CHP vekillerine yönelik saldırı demokrasinin kaldırabileceği bir saldırı değil" dedi.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Düşünceye tahammül edemiyorlar. Anlamakta zorluk çekiyoruz. AKP'yi çok iyi biliyoruz ve anlıyoruz. İşine geldiği zaman masum, işine geldiği zaman şeytan. 

CHP vekillerine yönelik saldırı demokrasinin kaldırabileceği bir saldırı değil. Bu AKP'nin nasıl bir Türkiye düşlediğini açıkça ortaya koydu. Baskıyla saldırıyla yasa geçirmeye çalışıyorlar. Böyle bir parlamento olamaz. Parlamento dediğiniz, bir teklif gelir tartışılır.

Milletvekillerini baskılarsanız toplumu gerersiniz. Biz gerginlik olmasın diyoruz onlar ellerinde çekiçle milletvekilillerini dövüyorlar." 

KASET ŞANTAJI İDDİALARINA YANIT

CHP liderine, Fuat Avni mesajlaşmaları, kaset şantajı ve Türk Dil Kurumu'ndan CHP'ye para aktarıldığı iddiaları da soruldu.

İddiaların "deli saçması" olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Okunyunca ben de şaşkınlığa düşüyorum. Bu kadar büyük deli saçması şeyler nasıl uydurulabiliryor. Onların MİT üzerinden oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz.

Hangi dairelerden kaç kişinin görevlendirildiğini biliyoruz. TDK üzerinden bize para aktarılıyormuş, peki nerde bu hükümet? Niye bulmuyorlar bu paraları Bize versinler bari. İsviçre bankalarında paralarımız varmış. Varsa bize haber versinler.

Hesap numaralarını versinler de çekelim. Zaten seçimler yaklaşıyor, para lazım. Hayatımda duyduğum en saçma şeyler. Havuz medyası bir diğer özelliği de haram medyası, şimdi de yalan medyası oldu. Allah bizi kuru iftiradan saklasın."

Sayfa Yükleniyor...