Su arıtma havuzunda ölüm

Adana'da Çatalan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde bir görevli bakımı yapılan su arıtma havuzuna düşerek yaşamını yitirdi

Anadolu Ajansı 21.11.2016 - 02:03

Su arıtma havuzunda ölüm
Arşiv

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Çatalan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde görevli mekanik şefi bakımı yapılan su havuzuna düşerek hayatını kaybetti.

Seyhan ilçesi Çatalan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde taşeron firmada mekanik şefi olarak görev yapan Sami Birici (46) yaklaşık 25 gündür bakıma alınan su havuzunda yapılan çalışmaları denetlemek için akşam saatlerinde iş yerine gitti.

Birici, çalışmaları kontrol ettiği sırada dengesini kaybederek yaklaşık 4 metre yükseklikten 3 metre derinliğindeki su havuzuna düştü. Birici'nin aninden ortadan kaybolmasından şüphelenen çalışanlar güvenlik kameralarını kontrol ettiğinde havuza düştüğünü fark edip durumu 112 Acil Yardım ve CANKUR ekiplerine haber verdi.

Yüzme bilmediği öğrenilen Birici'nin cesedi, ekiplerin yaptığı çalışmanın ardından havuzdan çıkartıldı. Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen Birici'nin cesedi cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Olay yerinde incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar yaptığı açıklamada, bir personelini iş kazası sonucunda hayatını kaybettiğini ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Çatalan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin sürekli olarak bakımlarının yapıldığını anlatan Pekar, "Bakıma almış olduğumuz bir havuzda iş kazası meydana geldi. Ve bir arkadaşımızı kaybettik. Vardiyalı çalışan arkadaşlarımız var. Onları kontrole gelmiş. Rahmetli bu tesisler kurulduğundan beri çalışmaktaydı. Burayı 24 saat kontrol edebilen bir arkadaşımızdı. Kontrol sırasında bakıma alınan havuza düşüyor ve vefat ediyor. Havuz içindeki su yaklaşık 3 metre. Normalde havuz çok derin bakım yapıldığı için su aşağı seviyelerdeydi" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...