'Deniz Baykal taciz etti' iddiası

Ergenekon kapsamında gözaltına alınıp, savcılıkça serbest bırakılan OdaTV yazarı İklim Ayfer Kaleli, eski CHP lideri Deniz Baykal tarafından taciz edildiğini iddia etti. Baykal ise, iddialarla ilgili olarak 'Yalan ve iftira' dedi.

08.03.2011 - 08:42

Dün bazı gazetelerde yer alan haberlere göre, OdaTV yazarı İklim Ayfer Kaleli'ye, OdaTV’nin sahibi Soner Yalçın’la yaptığı, Deniz Baykal tarafından taciz edildiği iddialarını içeren telefon konuşması soruldu.

Haberlere göre, Kaleli’ye Baykal tarafından taciz edilip edilmediği, bu durumu Kılıçdaroğlu’na anlatıp anlatmadığı, cihaz vermeleri halinde tacizi ispat edebileceğini söyleyip söylemediği, bunun üzerine, “Bizi bu işe karıştırma, kendi imkânlarınla ne yaparsan yap” yanıtını alıp almadığı soruları yöneltildi.

Şantaj iddialarını yalanlayan Kaleli ise, şunları söyledi: “Baykal’la yaptığım görüşmeye ilişkin bir ses veya görüntü kaydı yok. Böyle bir şeye gerek de yok. Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup toplantısında, ilk kez, Baykal’ın isminden söz etmişti. Ben de hem bu konuyu, hem de güncel konuları görüşmek için grup toplantısından sonra röportaj yapmak için odasına gittim. ‘İlk defa kürsüden adınızı geçirdi’ diye sorduğumda, rahatsızlık verici, şaşırtan ve üzen bir yaklaşımda bulundu. Psikolojim bozulmuştu. Eşime anlattım. Basına yansımasını da istemiyordum. Eşim de ‘git en yüksek mertebeli CHP’liye anlat’ dedi. Ertesi gün Gürsel Tekin beye ulaşabildim. 2 gün önce de Muharrem İnce’nin olayı (İnce’nin Kılıçdaroğlu aleyhine bazı belgeler vermek için geceyarısı Kaleli’nin evine geldiğine yönelik iddialar) olmuştu. Yaşadığım bu ikinci olay bardağı taşırınca gittim Gürsel beye anlattım.

Daha binadan çıkmadan Soner bey (Yalçın) beni aradı. Yalçın, ‘Gürsel bey beni aradı, doğru mu?’ dedi. Ben de doğru olduğunu söyledim. Soner beye haber bile olmaması gerektiğini söyledim. Konuyu kapattık.”

'Yalan ve iftira'
Detaylı açıklama yapmaktan kaçınan Baykal ise, “Bunlar çok çirkin şeyler. Yalan ve iftira” dedi.

CHP’li Kemal Anadol iddialar hakkında, “Ergenekon denilen davada, hak arayanların mağdur olanların yanında tek örgüt var CHP. Şimdi CHP ile uğraşmak lazım, CHP’li politikacılara bir şeyler bulaştırmak lazım. Her türlü iftira beklenebilir artık. Bunları da hiç ciddiye almıyorum” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...