Deniz Baykal uyardı!

CHP'nin eski genel başkanı, terör tehdidi altında anayasa değişikliğiyle karşı karşıya kalındığını ve 4 yıl sonra temel noktada değişikliklerin gündeme geleceğini belirterek, 'bu gidişe izin vermemeliyiz' dedi.

04.06.2011 - 19:30

Deniz Baykal uyardı!

CHP Antalya milletvekili adayı Deniz Baykal, bir derneğe yaptığı ziyarette Başbakan Erdoğan'a yüklendi ve bir uyarıda bulundu.

Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na küfrettiğini savunan Baykal, anayasa değişikliğine de değindi.

Başbakan Erdoğan'ı teröre destek verenleri şımartmakla suçlayan Baykal, 4 yıl sonra anayasanın temel noktalarında değişikliklerin gündeme geleceği iddiasında bulundu ve seçmenleri uyardı.

Başbakan Erdoğan için, ''CHP Genel Başkanı'na söylediği laflardan yüzümüz kızarıyor. Okuduğunuzda gazeteyi elinizden atmak istiyorsunuz'' diyen Baykal, Erdoğan'ın değişen günümüz yaşamı ile hizmet anlayışındaki farklılıklar nedeniyle sürekli geçmişle mukayese yapmasının doğru olmadığını söyledi.

"ŞIMARTAN SEN DEĞİL mİSİN?"
''Beyefendi 9 yıl yönetmiş, kendisinden önceki her şeyi yok saymaktan, sıfırlamaktan, aşağılamaktan zevk alıyor'' diyen Baykal, şöyle konuştu:

''Bugün gelinen noktada artık 'çift Başbakan', 'özerk yönetim', 'Türk' sözcüğünün anayasadan çıkarılması konuşuluyor. Hakkari'de Başbakan'ı dinleyen kamu görevlilerinden başka kimse yok. Binbir türlü etnik kimliği sayarak insanımızı ayrıştıran sen değil misin? Teröre destek verenleri şımartan sen değil misin? Türkiye'de terör tehdidi altında Anayasa değişikliği gündeme gelmiştir.

"İZİN VERMEMELİYİZ"
Bakmayın Başbakan'ın mitinglerde meydan okumalarına, boş laf onlar. Terör mekanizması Türkiye'yi şekillendirme çalışıyor. Bugünkü iktidar bu süreçte başrol oynamıştır. 4 yıl sonra bu zihniyet hangi noktaya gelir. Anayasa'da temel noktada değişiklikler gündeme gelecek, bu gidişe izin vermemeliyiz.''

"CUMHURBAŞKANI 'DUR' DEMİYOR"
Siyasi iktidarın hatalı hiçbir uygulamasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'dur' demediğinden yakınan Baykal, ''Cumhurbaşkanlığının hatalı uygulamalarında iktidara fren rolünü oynaması gerekmiyor mu? Bu iktidar hiç mi yanlış yapmadı? Demek ki fren tutmuyor. Başbakan'a ne Cumhurbaşkanı ne yargı ne çevresindeki eş dost 'dur' diyemiyor'' diye konuştu.

"1973'TEKİ GİBİ..."
Baykal, Antalya'da CHP'nin başarısı için ilçeler arasında yarış bulunduğunu, kentte partisinin giderek yükselişte olduğunu ifade ederek, ''Ben de 1973'teki aynı heyecan içinde çalışıyorum. Bu kendimle ilgili değil, Türkiye ile ilgili meseledir. Çok umut verici bir manzara görüyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...