"Deniz Baykal yavaş yavaş komadan çıkıyor"

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, "Deniz Bey yavaş yavaş komadan çıkıyor. Beyin ödemi çözüldükçe beyin toparlanıyor. Bilinç de buna bağlı olarak yavaş yavaş açılıyor. Deniz Bey zaman zaman gözlerini açıyor, söylenileni anlıyor, basit sözel komutları yerine getiriyor" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 27.10.2017 - 17:37 | Son Güncelleme : 27.10.2017 - 17:40

"Deniz Baykal yavaş yavaş komadan çıkıyor"

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal’ın cihaz desteği olmadan kendi başına solunum yaptığını belirterek, "Deniz Bey yavaş yavaş komadan çıkıyor. Beyin ödemi çözüldükçe beyin toparlanıyor. Bilinç de buna bağlı olarak yavaş yavaş açılıyor. Deniz Bey zaman zaman gözlerini açıyor, söylenileni anlıyor, basit sözel komutları yerine getiriyor. Kol ve bacaklarda belirgin hareketlerini gözlemliyoruz. Bundan sonraki süreçte yine yoğun bakımda takibi devam edilecek. Herhangi bir komplikasyon gelişmediği takdirde iyileşme sürecinin devam edeceğine inanıyoruz. Deniz Bey de biz de iyi yoldayız, elbetteki sabırlı olmamız gerekiyor, süreç günler, haftalar alacaktır" açıklamasında bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İbiş, ani bir gelişme olmadığı takdirde yeni bir açıklamayı Pazartesi günü yapacaklarını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...