Deniz Seki için 24.5 yıl hapis istendi

Uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanan şarkıcı Deniz Seki için 24.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Anadolu Ajansı 10.04.2009 - 16:29

Deniz Seki için 24.5 yıl hapis istendi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanan sanatçı Deniz Seki ile 18 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şarkıcı Deaniz Seki hakkında, ''uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak'', ''Kullanmak için uyuşturucu madde satın almak'' suçlarından toplam 8,5 ile 24,5 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Hazırlanan iddianamenin kabul edilmesi halinde, Deniz Seki ve 18 kişinin ilgili mahkemece yargılanmasına başlanacak.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca, Beşiktaş'taki İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinden alınan arama ve el koyma kararının ardından Diyarbakır ve Ankara ile İstanbul'un Şişli, Bahçelievler, Beşiktaş, Eyüp, Kadıköy, Fatih, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer ve Bağcılar ilçelerindeki 18 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda, şarkıcı Deniz Seki ile 19 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerle birlikte değişik miktarlarda uyuşturucu ile bazı malzemeler ele geçirilmişti. Deniz Seki, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış, savcılığın itirazının ardından tekrar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...