Denizden oltayla kurtarıldılar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yağışlı hava nedeniyle denize düşen otomobildeki 1’i çocuk 3 kişi, vatandaşlar tarafından ''ahtapot misinası'' takılı olta yardımıyla kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 11.01.2010 - 11:52

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde araç trafiğine kapalı olan yat limanında seyir halindeki 29 yaşındaki Ferdi Karaçam yönetimindeki otomobil, denize düştü.

Otomobil batmak üzereyken Karaçam ve araçta bulunan 6 yaşındaki Hatice Ekici ve annesi Zeynep Ekici'yi vatandaşlar olta misinasıyla sudan çıkardı.

Olayın nasıl meydana geldiği konusunda polislere bilgi veren Karaçam, ''Kiraladığımız araçla seyir haliyken, bir anda gelen dalga otomobile çarptı. Hava da yağışlı olduğu için yolu göremedim ve denize düştük'' dedi.

Yat limanındaki bir restoranda bir süre elektrikli soba karşısında kurulanan Karaçam, Ekici ve kızının olayın şokunu üzerlerinden atamadıkları ve kadının sürekli ağladığı görüldü.

112 Acil Servis ekibince ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılan 3 kişinin durumlarını iyi olduğu öğrenildi.

Denize düşen kişileri kurtaran vatandaşlardan restoran işletmecisi Nihat Özer, şunları söyledi: “Ahtapot tutmak için kalın misinalı bir oltam vardı, onu attım. Kadını tutup çekerken, adam da çocuğu kurtardı. Daha sonra şoförü de misina yardımıyla çekip çıkardık. Bize denk gelmeleri büyük şanstı onlar için.''

Araç suya batmak üzereyken kapının açıldığını ifade eden Özer, ''Ucuz atlattılar. Araçtan çıkamasalardı, biz hazırlanmıştık denize atlayıp onları kurtaracaktık'' diye konuştu.

Bu arada, denize düşen otomobil, deniz polisi ekibinin yardımıyla çekiciyle denizden çıkartıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...