Serinhisar'da tur otobüsünün devrilmesi sonucu 4 turistin hayatını kaybettiği, 35'i turist 38 kişinin yaralandığı bildirildi.

Denizli'den Antalya'ya giden Evren Erkılış yönetimindeki 07 FGN 64 plakalı otobüs, Serinhisar ilçesine bağlı Akça mevkisinde bariyerlere çarparak devrildi.

Kazada, otobüste bulunan Ukrayna, Kazakistan ve Rus uyruklu yolculardan 4'ü olay yerinde hayatını kaybetti. Otobüs şoförü Erkılış'ın yanı sıra 38 kişi yaralandı.

KAZA, YAĞIŞ SONRASI MEYDANA GELDİ

Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, kaza yerinde incelemede bulundu.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Namal, kazanın bölgede etkili olan yağışın ardından meydana geldiğini bildirdi.

Namal, "Turist taşıyan otobüs, kayma sonrası bariyerlere çarpıp takla atınca kaza meydana gelmiş. Üçü otobüs görevlisi 38 kişi yaralandı. İlk belirlemelere göre de 4 yolcu hayatını kaybetti. Yaralılardan 3'ünün durumu ağır" diye konuştu.

KAZADA ÖLENLERİN 3'Ü KIRGIZ, 1'İ İSE RUS VATANDAŞI

Kazada, olay yerinde hayatını kaybeden 4 kişinin cesetleri, cumhuriyet savcısının yaptığı inceleme sonrası Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna gönderildi.

Burada yapılan incelemede, kazada ölen 4 kişiden 3'ünün Kazakistan, 1'inin ise Rus uyruklu oldukları tespit edildi. Kimlik tespiti için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Kazada ayrıca, otobüs şoförü Evren Erkılınç, ikinci şoför Yusuf Yalçın ve tercüman Şevki Talipoğlu ile 25 Rus, 4 Kazakistan ve 5 Litvanya uyruklu turistin de yaralandığı tespit edildi.