Derede can pazarı

Bursa’da dereden geçerken arızalanan kamyonette bulunan 13 kişi mahsur kaldı. Kamyonettekiler, itfaiye ekipleri ve köylüler tarafından kurtarıldı. Kurtarma sırasında kurtarıcının sürücüsü de boğulma tehlikesi geçirdi.

Haberler 13.06.2011 - 15:07

Derede can pazarı

İnegöl ilçesine bağlı Rüştiye köyü piknik alanına giden 13 kişilik iki aile, yağmurun şiddetini artırması üzerine eve dönmek için kamyonetle yola çıktı.

Yağış nedeniyle su seviyesi yükselen dereden geçmeye çalıştıkları sırada kamyonet, elektrik aksamında sorun çıkması sonucu arızalandı.

Derede bozulan kamyonette mahsur kalan Ahmet Kızılarslan (42), Semiha Demir (34), Onur Demir (7), Suna Demir (60), Mücella Kızılarslan (40), Meliha Kızılarslan (32), Demirberk Kızılarslan (4), Berrak Kızılarslan (7), Turan Demir (34), Selvanur Demir (11), Müesser Şen (68), İbrahim Şen (28) ve Yağız Alp Şen (11) zor anlar yaşadı.

Kamyonetin kasasındaki 10 kişi köylülerin yardımlarıyla dereden çıkarıldı. Su seviyesinin daha da yükselmesi sonucu şoför mahallinde bulunan 3 kişi, itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi.

Kamyoneti halatlarla iş makinesine bağlayan itfaiye ekipleri, söz konusu 3 kişiyi kurtardı.

Kurtarılanların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

KURTARICI ZOR KURTARILDI
Öte yandan, 13 kişi kurtarıldıktan sonra İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, dere ortasında kalan kamyonetin kurtarılması için 42 yaşındaki Kenan Korkmaz'ın sahip olduğu kurtarıcı çağrıldı.

Kısa sürede belirtilen adrese gelen Kenan Korkmaz, beline bağladığı çelik halat ile dereye girip, kamyonetin kurtarılması için çalışmalara başladı.

Bu sırada kopan halat Korkmaz'ın derenin azgın sularına kapılmasına neden oldu.

Ölümden son anda kurtarılan Korkmaz'a ilk müdahale olay yerinde bekleyen 112 Acil Servisinde yapıldı.

Ölümden son anda kurtarılan Korkmaz olayın şokundan uzun süre kurtulamadı.

Sayfa Yükleniyor...